Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy átlag felhasználónak...

Egy átlag felhasználónak érdemes 4 magos processzoros telefont vennie?

Figyelt kérdés
Mármint, mennyi esély van rá, hogy ki is használja azt?

2014. dec. 5. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

Definiáld az "átlag" felhasználót. Ugyanis az mindenkinek más.


Van akinek az az átlag, hogy egész nap megy az FB, az Instagram, Snapchat, társai. Van, akinek az egész napos zenélés és telefonálás az átlag, és megint van aki csak filmet néz rajta.


Amúgy ha Androidon gondolkozol, akkor ajánlott, de négymagosból inkább márkás telefont vegyél (van az MTK nevű cég, na az ő nyolcmagos processzoraik kb. a Qualcomm 2 magosaival érnek fel).


De ne törődj a specifikációval, mert az nem sokat mond arról hogy mennyire használható egy készülék. Volt már négymagos használhatatlan telefonom (Galaxy S3), és kiválóan, gyorsabban működő kétmagosom (Lumia 520, 920).


Ha telefont nézegetsz, feltétlen ajánlom a Windows Phone-os eszközöket. Lehet nem tetszik elsőre a csempe, de hidd el, Androidot lazán odaveri, és iPhone-okkal egy szinten van még a leggyengébb 520-as is.

2014. dec. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igazából a magok száma nem mindegy. Pl. az mtk 4 magos processzorai pl. 6582, teljesítménye semmivel sem jobb mint a 2 magos Snapdragon 400-as procik.

És ma már az olcsóbb telefonokban is megtalálható az mtk 6582. Szóval az olcsóbb telefonok között kb. mindegy, hogy 2 vagy 4 magosat veszel. A drágább készülékeknél már bármelyik 4 magos proci pl. snapdragon 400, 800 erősebb mint a 2 magos procik vagy épp a 4 magos mtk-k.

2014. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2014. dec. 5. 10:59
 4/9 A kérdező kommentje:
[link] erről mi a véleményetek? megéri? vagy jók ezek a telefonok?
2014. dec. 5. 11:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Én kb 2 hete vettem egy ilyen telefont, nagyon meg vagyok elégedve vele. Egyébként a media markt-ban sokkal olcsóbb.
2014. dec. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg, annyiért. De te tudod. 39-ért már egy sokkal jobb Lumia 630-at megkapsz,és nemsokára jön itthonra is az 535, ami még jobban megéri.
2014. dec. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mylo8 válasza:
Nekem ilyen telefonom van, szerintem nagyon megéri, 3 hónapja semmi baj nem volt vele, friss az android, szép, gyors, bár a háttértár elosztása kicsit fura
2014. dec. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. dec. 6. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Én mindig is rühelltem ezt a "minek az neked, úgysem fogom kihasználni" maszlagot. Hirtelen ez a kép jutott eszembe: [link]

Miért ne lehetne az ember célja az, hogy ne pörögjön állandóan csúcson az eszköze? Miért ne gondolhatna arra az ember, hogy talán az a gép jópár év múlva is használható lesz, és nem kell kétévente lecserélni?

(Igen, tudom, régi kérdés, de sajnos még mindig aktuális, rendszeresen hallani ma is ilyen véleményeket.)

2023. jan. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!