Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy 80 GB-os Western Digital...

Ballin kérdése:

Egy 80 GB-os Western Digital HDD vezérlőpaneljét ha kicserélném egy ugyanolyan WD - csak éppen 160 GB-os - vezérlőpaneljére (adatmentés céljából), van esély a működésére?

Figyelt kérdés

Egy 80 GB-os HDD-t kötöttem rá egy usb átalakítóra (amivel külső HDD-ként használhattam) ami kifüstölt valamit a HDD vezérlőpaneljén. Lassan kezdtem lemondani róla hiszen nem is nagyon reméltem hogy ez is lehetséges). De nemrég találtam egy "ugyanolyan" (legalábbis kinézetre ugyanúgy néz ki a vezérlőpanelje) WD HDD-t csak nem 80 hanem 160 GB-os és meckanikailag sérült de ép a vezérlőpanelje. Elképzelhető, hogy legalább annyi időre működésre tudjam bírni amíg lementem róla az adatokat, vagy teljesen esélytelen?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. dec. 9. 20:03
 1/3 anonim válasza:
Nahát, ez olyan mintha én talatam volna ki. ha egyik hdd-se jó, akkor probald meg mindenféleképpen. Attól füstölt ki, h átalakítottad usb-sre? Laptop hdd-ről lenne szó?
2014. dec. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sima pc-be való ata HDD, nem laptop. Amiről menteném az adatokat az nagy valószínűséggel még mechanikailag ép (ha a belső elektronika nem ment meg, aminek elvileg kicsi a valószínűsége).

Olvastam egy fórumon, hogy talán a mechanikai részt is károsíthatja ha nem azonos típusú vezérlőpanelre cserélődik. Sőt még valami olyansmit is, hogy a loader a panelen van, a firmware meg a lemezen. Aztán, hogy mik azok azt nem tudom, de a meghajtó működéséhez biztosan kell, hogy passzoljanak egymáshoz. Ott viszont a kimondottan csak kapacitásra vonatkozó méretbeli különbségekről nem volt szó. Egyelőre nem szeretném elhamarkodni, hátha hamarosan egy hasznos tanács érkezik. Ha nem, akkor kipróbálom és majd megírom az eredményt.

2014. dec. 9. 22:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tudom biztosan, hogy ez volt e a hibás mivel korábban ugyanezzel az átalakítóval jól műkődött. Az is lehet hogy semmi köze nem volt a dologhoz és anélkül is már a gépben kifüstölt vola.
2014. dec. 9. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!