Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lehetetlen Windowsban...

Miért lehetetlen Windowsban con nevű mappát létrehozni?

Figyelt kérdés
Ma olvastam, hogy nem lehet con nevű mappád. Nem hittem el, ezért gyorsan kipróbáltam és tényleg nem engedi. Valaki meg tudná magyarázni miért nem lehet?

2014. dec. 12. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

sose hallottam róla, de kipróbáltam és tényleg nem. :D

külföldi fórumon megmagyarázta a szakértő:

Hi,

You can't make folders on the desktop that have "System Action" or "Device" references such

as con, nul and prn. Solution is to use another name or use 0 instead of o,O for C0n.

Here are others :

CON, PRN, AUX, CLOCK$, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9,

LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, LPT9

2014. dec. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért, mert az MS-DOS-ban, ami tulajdonképpen a windows őse, ezek különféle eszközöket jelöltek. Ha lehetne ilyen nevű fájlokat és mappákat létrehozni, akkor a rendszer nem tudná, hogy e szavakat beírva az adott fájlra, vagy a kulcsszó által jelölt eszközre gondolsz-e.
2014. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!