Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudtok nekem mondani olyan...

Tudtok nekem mondani olyan programot, ami fényképről embert számítógépes "modellé" alakít át? Vagy olyat amivel meg lehet szerkeszteni (animáció)?

Figyelt kérdés

2014. dec. 15. 08:16
 1/7 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondolok

[link]

2014. dec. 15. 08:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2D-ből 3D modellt nem lehet csinálni. Vagy ahhoz speckó környezet kell (zöld szoba, stb. - mint a Mátrixban). Általában a hozzávaló szoftver sem beszerezhető egyszerű halandó számára, ezeket a hollywoodi stúdiók nagy becsben őrzik. Vannak persze kereskedelmi forgalomban beszerezhető modellező programok, de azokkal úgy 2-3 év eljutni arra a szintre, hogy te össze tudj rakni egy emberhez hasonló valamit.
2014. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez egy rajz. Betöltöd a paintet és megrajzolod.
2014. dec. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem kell 3D-s modell, 2D-s is jó.


Pl. zorbánról, meg a bandájáról is készült ilyen láttam :)

2014. dec. 15. 08:35
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Autodesk Maya.


Azt használják rengeteg helyen, ahol játékokat csinálnak. (artist bácsi megrajzolja papíron, szken -> berakja 3D-be, és onnantól a 3d-s artist foglalkozik vele)

2014. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:

Blender. Maga is kitűnő ingyenes 3D-szerkesztő, és sokféle formátumú modellt tud fogadni, tehát innen-onnan letöltött figurák és tárgyak összekomponálására is jól használhatod:

[link]


A bemutatott képről pedig ordít, hogy nem fénykép lett „átalakítva”, akármit jelentsen is ez, hanem szerkesztett figura, amelyet valami méltóbb ügyhöz való buzgalommal megáldott, de tehetség, anatómiatudás, eredeti látásmód és valódi igényesség nélküli alkotó hozott létre, közepes programkezelési ismeretek birtokában. Amúgy még keveri is a 2D-t a 3D-vel, ami természetesen megtehető, csak éppen mindkét műfajon belül megfutamodásnak számít, ezért dilettáns vonás. Persze létezik profi rafinéria szintje is, de ez messze nem az.


A téma szempontjából hasznodra lehetnek még:


Kifejezetten emberi figurák szerkesztésére:

[link]


Virtuális fotóstúdió, ehhez is találsz emberi modelleket:

[link]


Finomabb mintázásra, például arcokhoz:

[link]

[link]

2014. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. dec. 15. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!