Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játékot szeretnék készíteni...

Játékot szeretnék készíteni de nem tudom milyen program kell hozzá tudnátok ilyen programokat mondani?

Figyelt kérdés
illetve videókat hogyan animáljak mellé és rakjam be a játékba?? válaszokat előre is köszönöm.

2013. márc. 18. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
game maker
2013. márc. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
Ha itt kérdezed, az már régen rossz.
2013. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem rossz, csak nem profi (még)

legalább elmegy a kedve a scripteléstől.

2013. márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

hát játékot ma már ezer féle módon lehet készíteni kezdve az egyszerű "stúdió" féleségektől (game maker), a source-kódos pályakészítős mulatságokon (Source, Cry, Unigine, Unreal) keresztül egészen a "lekódolom magamnak az egészet C++-ban"-ig, amihez persze Visual Studio szintü program kell.


Pre-renderelt videó beillesztéséhez pedig ajánlok egy RAD BINK dekódert beleírni a kódba.

2013. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 iostream ***** válasza:

"amihez persze Visual Studio szintü program kell."


Ezt mondjuk tagadom. Egyszerűbb programokhoz bőven nem kell IDE, de bonyolultabbakat (millió sorok) is lehet effektíven anélkül.

2013. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gyorki92 ***** válasza:

"de bonyolultabbakat (millió sorok) is lehet effektíven anélkül."

Bonyolult, sokváltozós, sok-soros programhoz érdemes már egy jó IDE-t újitani. Nem kötelező, de szerintem effektivebb, a kényelemről nem is beszélve (amúgy szvsz akkor érdemes egy IDE-re váltani notepadról, amikor már bekötött szemmel, fejenállva, lábbal gépelve megy a szintax - kis túlzással persze).


Kérdező: a kérdés alapján neked is azt javaslom mint a többi hasonló kérdésnél: kezd az alapokkal, egyelőre még ne a játékprogramozásba akarj belecsapni.

2013. márc. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Hamarabb kiadta a találatot, mint amíg ide bepötyögted a kérdésed.

Videót tudsz ezerféle módon csinálni, ha 3d(és persze, hogy az, a mass effectben is milyen jól nézett ki), akkor maya\xsi\max\blender - ha van még, akkor sry, nem vagyok grafikus, ezeket is csak hírből ismerem.

2013. márc. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tabaki ***** válasza:
A program mellékes, az a fő, hogy tudod, mit kell csinálnod.
2013. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
tudom mit kell csinálni csak a régi ami megvolt nekem elfelejtettem a nevét de hálistennek leírták blender a neve csak a videónál voltam bajban. köszi a válaszokat azoknak akik segítettek.
2013. márc. 19. 18:30
 10/13 tabaki ***** válasza:
Figyi, ha a Blenderről van szó, akkor legkevésbé a videónál legyél bajban, mert a saját videószerkesztője is szenzációs, én akkor is azt használom, amikor a videónak semmi köze a 3D-hez. Nem a segítőkészségemmel volt a baj, hanem a kérdéseddel. Ennyire általános kérdést feltenni ilyen kevés szóval, hát, nem akármilyen teljesítmény. Sejteni sem lehetett, hogy egyáltalán valami homályos sejtésed is van-e róla, mit akarsz, erre próbáltam célozni.
2013. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!