Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asus biosban hogyan kell...

Asus biosban hogyan kell pendriveról windowst telepíteni?

Figyelt kérdés

Öcsém most kapott egy asztali gépet. Szeretném pendriveról felrakni a windowst, de sajnos amikor a boot menüben kellene a prioritási sorrendet állítani, nem jeleníti meg lehetőségként a pendriveot. Mi lehet a gond? Ez egyébként nem sima boot menü, hanem az asus bootja, amit egérrel is lehet használni. Mi tévő legyek?

Köszi



2014. dec. 27. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A merevlemezeknél keresd, ugyanis a BIOS is és az UEFI is merevlemezként azonosítja a pendriveot.
2014. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Végül is az egyszerű módban (EZ MODE) csak a CD/DVD-t, illetve a merevlemezt mutatja. De nincs két merevlemez! Ebben az esetben is azt tegyem előre?

2014. dec. 27. 13:38
 3/12 A kérdező kommentje:
Jah, és ha beállítom a prioritási sorrendet akkor hogy indítsam el a telepítést? A sima BIOSban, ha beállítom, akkor elindul utána, de itt nem....
2014. dec. 27. 13:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha be van dugva a pendrive és úgy kapcsolod be a gépet, akkor az UEFI-ben látnod kell az azonosítóját [Boot Menu (F8)]. A pendrivera klikkelve a telepítő fog elindulni, amennyiben jól van kiírva a pendrivera.
2014. dec. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnos az a gond, hogy azt írja, hogy nem eredeti a windows, így a Secure Boot opció miatt nem engedi telepíteni. Sajnos azt nem tudom, hogy hol kell kikapcsolni...
2014. dec. 27. 15:03
 6/12 levis56 ***** válasza:
A biosban engedélyezd az EHCI módot. Én sem tudtam addig pendriveról telepíteni.
2014. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem vagyok valami nagy spíler ebben a témában. Ezt hol lehet beállítani? Akkor menni fog pendriveról is?
2014. dec. 27. 15:40
 8/12 levis56 ***** válasza:
Én is sok olvasgatás után bukkantam rá egy ilyen megoldásra,sajnos végig kell nyálazni a menü pontokat ahol EHCI van írva ott állítsd enabled-re>save&exit. Ez afunkció az usb eszközöket engedélyezi.
2014. dec. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Átállítottam, de sajnos így sem engedi...
2014. dec. 27. 16:01
 10/12 levis56 ***** válasza:
Próbáld meg másik programmal kiírni,pl Rufus.
2014. dec. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!