Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért veszi azt is elsődleges...

Miért veszi azt is elsődleges partíciónak?

Figyelt kérdés

Itt egy kép róla, hogy jobban lehessen érteni, miről is beszélek: [link]


A kérdésem pedig az lenne, hogy miért veszi a HDD-t is Elsődleges partíciónak és miért van odaírva mellé, hogy rendszer, mikor az SSD-n van a rendszer és minden egyéb program, a D-n csak filmek és képek vannak. Ez alapból így van mindenkinél, vagy csak nálam ? -és ez hibát jelent-e vagy sem ?

+ az a fekete sávval jelölt ""Nem lefoglalt"" terület, nekem szúrja a szemem, mert úgy emlékszem, hogy a Windows 7-en nem volt ott.


Amikor régebben a Win7-et telepítettem két lehetőséget ajánlott fel, hogy az SSD-re vagy HDD-re telepítem. A 8-nál volt egy olyan is, hogy Rendszer számára fenntartott hely 56,7/100M. <-- Ez a nem lefoglalt területet jelenti ?

Ha igen, hogyan tudnám azt onnét eltávolítani és hozzáadni azt a 100M-ot a HDD-hez (gondolom ahhoz tartozik, javítsatok ki, ha nem így lenne.)

Amúgy az számít ilyenkor, hogy melyik partíció van feljebb ? Gondolok itt arra a Lemez 1, Lemez 2 stb-re. Vagy az teljesen mind egy ?


A válaszokat előre is köszönöm.



2015. jan. 2. 14:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A rossz Windows telepítés miatt alakult így. SSD-re telepítéskor le kell húzni a merevlemezt, mert különben a fenti helyzet áll elő. A HDD-re kerülnek az indításhoz szükséges fájlok, itt lesz az aktív partíció. Ha a HDD nincs a gépben (vagy elromlott), akkor nem fog önmagában az SSD-ről indulni a gép.

A 100MB-os nem lefoglalt terület az egykor a HDD-n lévő rendszer maradványa, már nem lát el semmilyen feladatot. Össze lehetne vonni a két partíciót, amennyiben a 100MB-os volna a meghajtó végén, de mivel az elején van, így már nehezebb. Külső program kell hozzá, vagy egy másik lemez, amire az összes adatot a D partícióról át lehet helyezni a művelet idejére.

A rendszer számára fenntartott hely a 100MB-os partíció szokott lenni, ez nálad jelen pillanatban az egész D meghajtó.

Mindegy.

2015. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a gyors választ, akkor a legközelebbi újratelepítés során majd figyelek erre is.
2015. jan. 2. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!