Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valaki segítene a színkódokban...

Valaki segítene a színkódokban? (kifejtem bővebben)

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy a monitor RGB-t használ és három alapszínből állítja elő a színeket.

A nyomtatónál négy alapszín van.


1. Ha valamit rajzolok mondjuk photoshopban és kinyomtatom, akkor könnyen lehet, hogy más árnyalatot kapok, mint, amit a monitoron láttam??


2. Minden színnek létezik RGB és CMYK színkódja?


3. Ha kapok egy Pantone színkódot, és olyan programban dolgoznék, aminél ezek közül nem lehet választani, akkor jó, ha megnézem mi a megfelelője RGB-ben?


Köszönöm



2015. jan. 4. 11:46
 1/10 CspCsj ***** válasza:
100%

A következő képek segíthetnek megérteni pár dolgot:

CIE színszabvány-diagram színterekkel: [link] (első kép)

RGB és CMYK kiemelve: [link]

Magyarázat:

- nagy színfolt: a látható hullámhosszúságú fény színei

- keretek: az adott színterek által ábrázolható színek


1. Pl. az RGB és CMYK színterek nem fedik egymást, vagyis ha pl. olyan RGB színt használsz ami a CMYK színtérben nem ábrázolható, akkor ott eltérés lesz.


2. A képek alapján látszik, hogy vannak színek amiknek nincsenek megfelelőik az RGB-CMYK színterekben, ráadásul a Pantone még nagyobb színtér, így a Pantone színekből még többnek nincsen CMYK színkódja.


3. Ha fontos a színhűség, akkor érdemes ellenőrizni a Pantone színkódot.

2015. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Honnan lehet tudni, hogy olyan RGB-t találtam, aminek nincs CMYK színe? Jelzi valahol a Photoshop vagy egyéb programok?
2015. jan. 5. 06:07
 3/10 A kérdező kommentje:

Beállítottam a megadott színt, amit elvileg a logóban használtak és akarnak is használni.

De a honlapon nem is azzal a színnel jelenik meg nekik a logó, hanem egy szürkésebb, fakóbb színnel.

2015. jan. 5. 06:22
 4/10 CspCsj ***** válasza:

Milyen képformátumban lett elmentve? (jpg, gif, png stb.)

Eredetileg Pantel színkódot kaptál, vagy pipettával határoztad meg? A képszerkesztő programban még hasonlít a szín, vagy már ott is fakóbb?

2015. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pantone-t kaptam meg és a honlapukon lévő színnel hasonlítottam össze.

JPEG-ként mentettem el a honlapképet és arra húztam mellé egy csíkot photoshopban a megadott színnel.

2015. jan. 5. 13:29
 6/10 CspCsj ***** válasza:

Megpróbálnám másik formátumba is menteni csak hogy van-e eltérés (tömörítetlen BMP, vagy mondjuk PNG).

A JPEG képen képnéző programmal is ugyanúgy van eltérés, mint a böngészőben megjelenítve?

Egyébként mi a kapott színkód?

2015. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A TK főszíne: Pantone 7713 CP.


JTI - Pantone Coated 549 C

KI - Pantone+ Solid Coated 1665 C

PTI - Pantone+ Solid Coated 346 C

SZI - Pantone P 4-16 C


Ezek a színek és itt láthatóak a színek: www.tk.mta.hu

Nem tudom mit rontok el, hogy ezek nálam élénkebbek.

2015. jan. 6. 07:24
 8/10 CspCsj ***** válasza:

Az RGB kódok igencsak eltérnek a Pantone és az MTA oldalán.

Első oszlop a Pantone kereső forráskódjából a második az TK.MTA.HU forráskódjából:


--- Pantone - MTA

MTA #008293 - #529FAF - 7713 CP

JTI #5E9CAE - #819AAA - Coated 549 C

JKI #DD4814 - #C45B32 - Solid Coated 1665 C

PTI #72CE9B - #7EB496 - Solid Coated 346 C

SZI #DEC300 - #BD9F14 - P 4-16 C

KDK #?????? - #67318F - ???


[link]


Itt egy táblázat is a színekkel:

[link]

2015. jan. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor most nem ezek lettek használva a korábbi logóknál? :)
2015. jan. 7. 07:30
 10/10 CspCsj ***** válasza:

A Pantone színkereső által kiadott kódok és az MTA oldalán talált színkódokat írtam le. Nézd meg te is, hátha elírtam.

A Pantone színkódok élénkebbnek, az aktuális MTA színkódok fakóbbnak tűnnek számomra. (a linkelt táblázatban jól látszik)

2015. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!