Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Erre a gépre mehet a Windows...

Erre a gépre mehet a Windows Vista?

Figyelt kérdés

Pentium 4 2.8ghz

512mb ram

64mb vga

160gb hdd

Home Basic verziót raknám fel rá,azt írják annak megfelel az 512mb ram is.



2015. jan. 7. 21:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Bővíteni is kéne,az jogos,de arra most nincs lehetőségem.
2015. jan. 7. 21:55
 2/10 T/Z ***** válasza:

Mivel csak 512 ram van benne, inkább XP-t tegyél rá.


Ha mindenáron újabbat akarsz, akkor inkább Win7-et, ne Vistát. De kevés lesz az 512 ram ezeknek már.

2015. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fél giga RAM-mal szenvedés volt. Én anno szerettem a Vistát (XP-hez képest hatékonyabban tudtam dolgozni), de fél gigás notebookomról ledózeroltam, mert üresen, alkalmazások futtatása nélkül is folyamatosan kerregtette a lemezt.

Inkább használj XP-t, vagy keress egy megfelelő Linux disztribúciót, mert ennyi memória kevés Vistának és utódainak.

2015. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Vistanak az 1giga is keves. Folfel nyilvan meginkabb...xp boven jo ;)
2015. jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 T/Z ***** válasza:
512 még XP-hez is kevés, ott is folyton tekerni fogja a lemezt.
2015. jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pontosítsuk a dolgot: A RAM a netes tartalmakhoz kell, nem az oprendszernek kevés. A Puppy linux is belassul egy komolyabb weboldallal, ha csak ennyi RAM van alatta. Ilyen szempontból nézve tök mindegy, mit tesz fel. Érdemesebb inkább a padlásról összekotorni pár régi DDR modult, és belerakni a gépbe. Ennek hiányában boltból is egész olcsón beszerezhető. Egy másik 512-es modul még 2000 forint se lenne, és ennyiért a mekiben se laksz jól...
2015. jan. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 T/Z ***** válasza:

"Pontosítsuk a dolgot: A RAM a netes tartalmakhoz kell, nem az oprendszernek kevés."


Ez így van, de feltételezem, h nem arra használja a gépet, h bekapcsolja, és nézi.. Ha használni is akarja akármire is, az 512 pillanatok alatt el fog fogyni, és folyamatosan tekerni fogja a lemezt..


512-es modul 1000Ft, 1gigás meg 2ezer:

[link]

2015. jan. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,csak azt nem értem,hogy windows oldalán,miért az általam említett verzióhoz 512mb minimumnak odaírva.Na mindegy akkor marad az XP.
2015. jan. 8. 01:16
 9/10 A kérdező kommentje:
*miért van
2015. jan. 8. 01:17
 10/10 anonim ***** válasza:

"Köszi a válaszokat,csak azt nem értem,hogy windows oldalán,miért az általam említett verzióhoz 512mb minimumnak odaírva."


Olvasd el újra, amit írtam. Az oprendszer követelménye, meg az adott internetes tartalom működtetésének követelménye más. Ennyi erővel beleszámolhatnák minden létező program igényét, amit azon futtatni lehet. De ha még ezt el is fogadnánk, szerencsétlen Microsoft 2004-2005-ben, a Vista készítésekor honnan a bánatból tudhatta volna, hogy majd 2015-ben milyen lesz az internet, és milyen erőforrás kell hozzá? Sehonnan.


Amíg nem kötöd netre, addig az XP elmegy 128MB RAM-mal is, a Vista elmegy 512-vel is, nincs semmi gond. Akkor van baj, ha elindítasz egy böngészőt, netán egynél több fület is nyitsz.

2015. jan. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!