Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux alatt virtuálisan...

Linux alatt virtuálisan futtatott windows (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
úgy szeretném megoldani,hogy linux-ot telepítek fel,és alá virtuálisan windowsot(windows játékok szempontjából kell),ez menniyben szorítja vissza a teljesítményt mintha csak simán windowsot raknék fel ?

2015. jan. 12. 21:48
 1/10 soccerway ***** válasza:
100%
Nem életképes a dolog, 3d nincs virtualboxban, kell a windows játékra. Persze aknakereső és társai biztos mennek a virtuális windowsban is.
2015. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon visszafogja a teljesítményt. Én ezt egy Virtualboxba telepített Xubuntu alól írom. Először is minden elfeleződik, a 2 magos processzorból 1 magos lesz, a 2 GB memóriát max. 1 GB-ra lehet állítani stb. Másodszor még így is lassabb, mint a P4-es ősmasinámon (512 MB RAM) tiszta telepítéssel. Már a sima böngészésnél is észrevehető a lassulás, nemhogy egy játéknál.

Vagy dual-bootot használj, vagy ha van tartalékgéped akkor egyiken Linuxot, másikon Windowst játékra. Nálam ez az utóbbi van.

2015. jan. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesítmény szempontból a virtualBox valóban gyenge. Én a VMware-t javaslom virtualizálásra, sokkalta kiforrottabb és jobban is kihasználja a gépet. Persze fizetős (nem véletlenül) de v10-es verziót találsz fent ncore-on.


Így találod meg:

VMware Player - ingyenes, de buta nagyon. Bár virtuális gépet létretudol hozni.

VMware Workstation (<-- ezt ajánlom) windowsra v11, míg linuxra v10-et.

2015. jan. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Lel, ez a sok válasz, WINE-ról nem hallott még senki sem? Mi a töknek teljes virtuális rendszer a játékhoz, ha lehet natívan is futtatni wine segítségével a windowsos programokat?
2015. jan. 13. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nekem azért kell teljes virtualizálás mivel eszméletlenül sok játékot szeretnék futtatni és a wine nem támogatja őket
2015. jan. 13. 02:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Minek neked linux? Linuxra kevesebb jatek van.. Ami van az windowsra is biztos van. Egyebkent nem jo ottlet mivel virtual boxban laggos lesz a kepernyod... Tudom probaltam... Ha nagyon kell linux akk windowson virtualizalj linuxot
2015. jan. 13. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ,^^
2015. jan. 13. 03:39
 8/10 anonim ***** válasza:

A megoldás: dual boot!

Felteszed a Linuxot is, meg a Windowst is. Ha játszani akarsz, akkor egyszerűen Windowst bootolsz.

Az emuláció mindig roppant módon visszaveti a teljesítményt, egy valamire való játékot nem tudnál élvezhető minőségben futtatni emulált Windowsban.

2015. jan. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#4: ha használtad volna komolyabb célokra is a WINE-t, és nem csak a linux-fan propaganda szólna belőled, tudnád nagyon jól, hogy az bizony harmatgyenge próbálkozás.

Persze, egy aknakeresőt, vagy jegyzettömböt simán le tud futtatni. Sőt, még a Microsoft Office bizonyos verzióival is egész jól boldogul, bár az Access-szel szoktak bajai lenni.

De hogy komolyabb játékot futtatni ezzel az emulátorkezdeménnyel? Esélytelen. Esetleg némelyik életre kelthető hosszas berhelés után, de sokuk vagy el sem indul, vagy ha elindul, meglehetősen hibásan fog futni.

Pusztán ez a baj vele.

2015. jan. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A wine tényleg nagy nulla komolyabb progiknál, a különféle pc-emulátorok meg baromi erőforrásigényesek. Dual boot a megoldás, szerintem is.
2015. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!