Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert telepítsek?

Figyelt kérdés
Adott egy régi gép,amibe pentium 4 2.4ghz proci,640mb ram,128mb vga,70gb hdd van.Most XP van rajta,de brutál lassú,azon gondolkodtam,hogy linux kéne rá.Azzal valamivel gyorsabb lesz?Tudom atomerőmű így se lesz belőle,mindösszesen netezésre használnám a továbbiakban is,meg azt is tudom,hogy kéne bele ram,stb.,de most anyagi okokból ez sem játszik,egy fél évig biztosan.
2015. jan. 13. 00:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Igen, van rá esély, hogy a megfelelő Linux disztróval gyorsabb lesz. Elég sok lehetőség van, érdemes többet kipróbálni, bebootolni telepítés előtt CD-ről vagy USB-ről, és akkor meglátod, hogy melyik tetszik a legjobban. Pár példa:


Az Ubuntu LTS kiadásain alapuló és LXDE asztali környezetet futtató LXLE kifejezetten öreg PC-ket céloz meg:

[link]


A Puppy Linux egy nagyon pici és nagyon egyszerű disztró, mindennapi használatra talán túlzottan is, cserébe egy sajtospogácsán is elfut:

[link]


Személyes kedvencem a Debian alapú, OpenBox ablakkezelőt futtató CrunchBang. Sallangmentes, szép, stabil:

[link]

2015. jan. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az én gépem sem sokkal erősebb, és mégis az van rajta. Hogy lásd, leírom a gépem adatait:


Memória: 993,8 MiB

Processzor: Intel® Pentium(R) M processor 1,73 GHz

Grafika: Intel® 915GM x86/MMX/SSE2

Operációs rendszer: 32bit

2015. jan. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én a Xubuntut ajánlom, bár lesz baj a flash videjókkal.

Ellenben az Ubuntut a Dash miatt semmiképpen nem javasolnám.

Mindkét esetben a 14.10-es verzáról írtam.

2015. jan. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Ubuntu linuxot ajallok minxenkepp
2015. jan. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"bár lesz baj a flash videjókkal. "

A teljes képernyős lejátszási gond - videó szaggat, hang megy, még újabb gépeken is - kiküszöböléséhez ajánlani tudom a pepper flasht: [link]

2015. jan. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,kifejezetten gyorsabb a linuxos rendszerrel a gép,bár így sem egy erőmű,de egy 10 éves gépnél ez nem is csoda.:))
2015. jan. 13. 23:33
 17/20 A kérdező kommentje:
Illetve nezetésen kívül egy nagyon régi játékkal,a NFS 3-mal játszanék néha,ez linux alatt megoldható,vagy nem érdemes ezzel bajlódni?
2015. jan. 13. 23:35
 18/20 soccerway ***** válasza:
A wine programmal lehet futtatni ezt azt, de macerás lehet utána kell olvasni- ezen az oldalon azt írták ment: [link]
2015. jan. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Linuxhoz Windowsos programok futtatásához létezik a Wine nevű "emulátor" (ami nevéből - Wine Is Not an Emulator - adódóan nem egy emulátor ;) ), azzal meg lehet próbálni.


A Wine Ubuntuban és annak származékaiban (Xubuntu, Lubuntu, Linux Mint) telepíthető a Szoftverközpontból - a legfrissebb változat a Wine csomagforrásából érhető el:

[link]


Az alkalmazás-adatbázisa szerint:

[link]

nagy eséllyel futni fog a NFS3.

2015. jan. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A Play on Linux alkalmazással próbáld telepíteni, jó eséllyel tudsz vele játszani.
2015. jan. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!