Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Acer Aspire E1-522-es típusú...

Acer Aspire E1-522-es típusú laptop ramja tényleg nem bővíthető?

Figyelt kérdés
van esetleg vkinek ilyenje aki bővítette is?
2015. jan. 15. 23:38
1 2
 1/14 CspCsj ***** válasza:

Gyártó oldalán 2 memóriahelyet ír, legfeljebb 8GB memóriával:

[link]

2015. jan. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

valami nem stimmel. kinézetre ilyen, de a paraméterei nem ezek. pl csak 1,6 GHz (a 2 helyett) és az alap gyári ramja csak 2 GB, nem pedig 4 ...


szóval így nehéz akkor beazonosítani, de látatlanba meg nem merek rendelni bele + ramot :(

2015. jan. 16. 09:16
 3/14 CspCsj ***** válasza:

Igen itt van a másik ilyen típus:

[link]

Itt is 2 memóriahelyet és 8GB memóriát írnak.

2015. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

hát még ez se teljesen stimmel, de közelít ... (1,30 GHz).


és az a bizonyos 8 GB RAM az úgy értendő, hogy a 2 memóriahelyen együttesen tud 8-ast kezelni, azaz pl vagy 4+4 vagy 2+4 , de ha jól értelemezem, a gyári 2 GB mellé nem lehet + 8-at betenni még?

2015. jan. 16. 17:07
 5/14 CspCsj ***** válasza:

Most akkor milyen processzorod van, mert 1,6GHz-eset nem találtam? A linkelt modellekben A6-5200 (2GHz) vagy A4-5000 (1,5GHz) processzor van.


1-2-4GB-os modulokat szerintem fogad, 8GB-os modult valószínűleg nem, de ha találsz boltot, ahova beviszed a gépet és kipróbálják neked vásárlás előtt, akkor annyit megérhet, ha szükséged van annyi memóriára.

2015. jan. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

hát az a helyzet h már számomra is jó kérdés h akkor milyen is a laptopom ...


Elvileg 1,3 GHz-et ír (akkor fent elírtam ezek szerint, bocs), na de a gyártói honlapon ilyet se látok ...)


Mert soknak tartod a + 8 RAM-ot? az a helyzet h jelenleg win7 van rajta és ugye a gyári 2 GB RAM, de valami katasztrófa, ahogy működik, összeomlik, befagy, egy sima word is fél percbe telik mire megnyitja, szóval fogalmam sincs, mennyi lenne az ideális RAM, amennyivel már tuti biztosan működne.... (és nem hatalmas memóriaigényű videojátékokról van szó, egyszerű irodai felhasználás 90%-ban)

2015. jan. 19. 23:15
 7/14 CspCsj ***** válasza:

Elfelejtettem múltkor írni, hogy a Rendszerinformációnál kiírja a processzor típusát. Ugyanitt kiírja az összes (telepített) és a használható memória mennyiségét is. Az integrált videokártya is a memóriából foglal, vagyis lehet hogy a 2GB-ból csak 1,5-1,7GB elérhető. Ekkor mindenképpen érdemes bővíteni a memóriát.


Működés közben a Feladatkezelő a Teljesítmény fülön kijelzi mennyi fizikai memória foglalt/szabad. (virtuális memória: fizikai memória + swap fájl a merevlemezen kiegészítésképpen = a merevlemez használattal viszont számottevő sebességcsökkenést is tapasztalhatsz - szélsőséges esetben több másodperces "fagyást")


A memóriabővítés pénztárca függvénye. Irodai használatra elég szokott lenni 2GB. A nagyon új játékok kivételével a játékok 4GB-tal gond nélkül elszaladnak. 8GB egy komoly gépben is elég még 1-2 évig.

Persze most nem számoltam az integrált videokártya által lefoglalt memóriamennyiséget (ami sokszor a memóriamennyiség függvényében automatikusan változik, esetleg a BIOS-ban fixen beállítható); ezt hozzá érdemes számolni, vagyis integrált esetén kicsit több memóriát belerakni.


A 8GB-nál az egy darab 8GB-os modulra értettem a kipróbálást (vagyis összesen 2x8GB=16GB memóriát nem hiszem hogy kezelne a gép) - 2x4GB=8GB-ot biztosan elfogad (persze ebből már 1-2GB-ot az integrált is lefoglalhat majd).

Ha vásárolsz egyébként 1600MHz-es memóriamodult vegyél, egy 1333MHz-es már lassítana.

2015. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszi, de jézusisten .... ennyi mindenre figyelni.

1, úgy tudom, most 1333 MHz-es van benne

2, azt mondod, ha jelenleg csak 2 GB ram van benne, akkor csak max 0,5 GB-ot vesz el a videokártya, de ha 4 lesz benne, akkor elvihet 2,0 GB-ot is?? na de így mi értelme bővíteni, ha tulképpen semennyivel se lesz több a szabad memória?

3, én is azt hiszem, hogy egy + 4 GB-ossal fogom bővíteni, azaz akkor lesz összesen 6 GB, mert össz 10-et már nem kezelne esetleg. na aztán meglátjuk, kérdés, hogy azzal a 6-tal mennyire fog működni.

4, a jelenlegi helyzet a 2 GB-tal pedig érthetetlen, mert olykor fut minden rendesen rajta de olykor meg úgy belassul, hogy be is fagy pl fél percre az egész, és hozzá nyúlni se tudok, nem reagál semmire. szal egy teljes rejtély.

2015. jan. 20. 13:03
 9/14 CspCsj ***** válasza:

Sikerült a Rendszerinformációnál megnézni a processzor típusát és az összes/használható memória különbségét? (pl. Windows billentyű + Pause billentyű együtt, vagy Start menü > Számítógép menüponton jobbgomb > Tulajdonságok)


Bekapcsoláskor a BIOS-ba lépve meg kellene nézni, hogy állítható-e a videomemória mérete. Ha nem akkor automatikusan változik a beszerelt mérettel arányosan (pl. 2GB -> 256MB, 4GB -> 512MB, 8GB -> 1GB vagy ehhez hasonlóan)


Egyébként sok információs program kiír szinte mindent az alkatrészekről. (CPU-Z, GPU-Z, AIDA64, HWiNFO stb.)

Próbáld ki valamelyiket, mert szerintem a gépben inkább 1600MHz-es a memória.

2015. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 CspCsj ***** válasza:

Szerk.:

Kihagytam, hogy az időnkénti lassulást okozhatja Rendszerfrissítés is (múlt héten ismerős laptopját állítottam vissza a gyári állapotra mert 2-3 év után elég összevissza volt rajta minden > visszaállítás után elkezdte letölteni a Rendszerfrissítéseket és 600-800MB-ot lefoglalt ilyenkor a frissítési folyamat, nemcsak az első hullámban, 82 frissítésnél, hanem utána is, amikor már csak 2-3db .NET kiegészítő javítást talált)

Ha gyakran akadozik, nyisd meg mondjuk bekapcsoláskor a háttérben a Feladatkezelőt (Ctrl+Shift+Esc) és ha jelentkezik a gond a Teljesítmény fülön láthatod a processzor és a virtuális memória terheltségét visszamenőleg pár percre. (fizikai memóriánál csak alul a pillanatnyit látod, de az is elég)

2015. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!