Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan készítsek bootolható...

Hogyan készítsek bootolható dvd-t?

Figyelt kérdés
kaptam egy win7 rendszert de úgy adták, hogy pendrive-ra kihúzták a dvd tartalmát. Ha ezt kiírom ugyebár nem bootol. Hogyan tudom úgy kiírni dvd-re, hogy be tudjon bootolni?

2015. jan. 17. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. jan. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ebből már sehogy, legalábbis nem egyszerűen. Manuálisan kell csinálni egy indító szektort, ami elindítja a telepítőt. Ennél egyszerűbb letölteni egy rendes telepítőlemezt, vagy rendesen elkészíteni az eredeti lemezről a másolatot. Mindkét esetben lemezkép formátumú fájlnak kell lennie a végeredménynek, ami a legtöbbször .iso kiterjesztéssel rendelkezik. Ezt utána pendrive-ra és DVD-re is ki lehet írni minden probléma nélkül, még a gép is indulni fog róla. Előbbit meg lehet tenni pl. Rufus-al, az utóbbira pedig bármilyen DVD író program jó, de nem adatként hanem lemezképként kell írni.
2015. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
és hogy írható meg manuálisan az indítószektor?
2015. jan. 17. 21:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, lehet, hogy nem is lehet. Írtam ennél egyszerűbb megoldást, azzal kellene kezdeni, mint egy rosszul elkészített telepítőlemez másolatot helyrepofozni.
2015. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!