Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » C:/ meghajtón valahol elveszet...

C:/ meghajtón valahol elveszett 50 gigabájt tárhelyem, ötlet?

Figyelt kérdés
2 partíciót használok. C: rendszer és D: adat partíciók. A C: többnyire csak a windows megy, ezen felül ugye az átmeneti tárolások és a lapozófájlok foglalnak be valamennyit. Csak 1-2 hete vettem észre hogy a 100Gb -ból 5Gb szabad hely van csupán. TCM -ben átnéztem a teljes foglalást, windows és doc & settings-ben is lementem mélységbe de az össz valódi foglalás 40 giga. LEmezkarbantartás megvolt, töredezettségmentesítés is. Nem találom hogy mi foglalja be a maradék 45-50 gigát. Ötlet hogy mi lehet a gond?

2015. jan. 18. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
rejtett fájlok.
2015. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy a biztonsági mentések, vagy a visszaállítási pontok, stb..
2015. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a biztonsági mentés be volt állítva, kapcsold ki, és töröld a mentett adatokat. (Formázd)
2015. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Természetesen nem rejtett file -okról van szó, hiszen azokat is átnéztem. Nem használom a biztonsági mentést sem, nincs is elérhető mentés. 22 giga a windows, 4,5 giga a program files és további 16-18 giga a különböző lapozófájlok, rejtett system fájlok és és egyéb apróbb marhaságok. Internetes ideiglenes file -okat, cookie-kat, stb -ket már töröltem. Visszanyertem 3-4 gigát, de még mindig hiányzik 40Gb. Ez valami más lesz...
2015. jan. 18. 15:54
 5/6 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a bibit. A System Volume mappa volt a hibás aminek a tartalmát ugyebár intéző és TCM sem mutatja. Leszedtem viszont az Ashampoo WinOptimizer (nagyon frankó kis program), ott mutat minden foglalást.

A művelet végrehajtást a programban is el lehet végezni, azonban ilyen esetben a törlést roppant egyszerű módon itt lehet elvégezni:


1. Lemezkarbantartó

2. Rendszerfájlok törlése

3. Egyéb beállítások

4. Rendszer-visszaállítási pontok törlése


+48Gb -om szabadult fel.

2015. jan. 18. 18:13
 6/6 A kérdező kommentje:

Másodjára a fenti képlet már nem működött, ez viszont igen:


In start search type Advanced and select View Advanced System Settings

Select the System Protection tab

select the drive that as too much space wasted and select configure.

Adjust the max usage, this should take care of both system restore and shadow copies for you.


This will reduce the number of files or restore states you can have, so it is a balance of space vs longer term protection.

2015. szept. 14. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!