Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Magától újraindul a gép! Mi a...

Magától újraindul a gép! Mi a probléma?

Figyelt kérdés

Pár napja jelentkezik a probléma, játék közben változó időközönként. Vmikor 20 perc, vmikor 1 óra múlva.

Tegnapi nap viszont bekapcsoltam a gépet, interneteztem kb 30percet aztán gépről elkezdtem nézni egy filmet és filmnézés közben kb 10perc után megint újraindult.

A winchester eléggé új biztos nem lehet probléma, hdsentinelt is futtattam 100%-osan működik.

Aida64-el futattam egy rendszerstabilitás tesztet is, a proci 90fokig ment föl és és még a gép se zúgott mintha meg se kottyant volna neki, az alaplap 57 fokig, a winchester 41fokig.

Nem tudom mi lehet a problémája :/


2015. jan. 20. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Táp
2015. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Windows csökkentett módban, Windows spec. Rendszerindítás panelen a -Rendszerhiba utáni automatikus újraindítás tiltása -ra klikk!! Majd indítsd újra a Windows-t normál módban.

ekkor, hiba esetén lesz időd elolvasni a hibajelentést, amit ha ide bemásolsz, többet is tudunk segíteni.

2015. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Telepített Op. Rendszered?
2015. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Win 8

[link]

Win 7

[link]

Vista

[link]

XP

[link]

2015. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sikerült kikapcsolnom az automatikus újraindítást. De így is újraindul :/

Ellenben most úgy, hogy olyan mintha egy pillanatra kikapcsolna a gép de már hallom is hogy megy, viszont a monitor meg olyan mintha ki lenne kapcsolva. Villog. Aztán ki be kapcsolom a gépet és jó megint.

2015. jan. 23. 14:41
 6/7 anonim ***** válasza:

nézd meg, a merevlemez (HDD) csatlakozóit! (táp és adatkábel)

húzd szét, majd csatlakoztasd újból őket.

az Alaplapon is mozgasd meg a csatlakozókat (húzd le, majd dugd vissza.)

RAM modulokat, vedd ki, majd tedd vissza...

ha ezek után megszűnik az újraindulás, valamelyiknél kontakt hiba lépett fel.

Ha, nem szűnik meg, mérd, méresd ki a tápegységből kijövő feszültségeket. ( a PC áramtalanítása után, mennyi ideig világít pl. a vezetékes infra egér, ill. a monitor készenléti LED-je? ha azonnal kialszanak, akor tápegységedben meghalt a puffer-kondenzátor!

2015. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a biztonság kedvéért, nézd meg ezzel a tápfeszültség eltéréseket:

[link]

itt:

[link]

... ha nagyon eltérő értékeket mutat, a tápban (is) kereshető a hiba.

... ha nem mutat nagy eltérést, egy RAM teszt lefuttatása lenne célszerű

2015. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!