Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az előnye annak, hogy a...

Mi az előnye annak, hogy a Neumann architektúrában egy memóriában tárolódnak az adatok és a programok?

Figyelt kérdés
Akárhogy is kerestem, csak arra találtam választ, hogy miben rosszabb.
2015. jan. 22. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyorsabb elérés értelmében van értelme
2015. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy rugalmasan lehet változtatni mindkettő méretét. Az adatra sincs maximális méret, ahogy a kódra sincs. A megkötés annyi, hogy osztoznak az összmemórián.


Értsd: van egy rendszerpartíciód a windows-odnak, és mellé csinálsz egy home-ot magadnak, ami nagyobb. És ha elfogy a helyed a home-on, akkor nem tudod a rendszerpartíciót használni. És vica-verza. Persze a gyakorlatban lehet pakolászni utólag.

A neumann elv ennyi, hogy a kód is szabadon módosítható, azaz nem rom-ban van + data, hanem mind a kettő a ram-ban üldögél.

2015. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor 10 kilónyi lyukkártyában elvétettek egy jelet, akkor vagy kidobták az egészet, vagy a lyukakat leragasztgatták és újakat csináltak. Ennél egyszerűbb lett a memóriába belenyúlni.
2015. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1


Pont a hardvard architektúra gyorsabb, hisz ott az adatok és a programok két külön memóriában vannak, így a CPU 2 buszon keresztül tudja megcímezni őket vagy olvasni belőlük.


Többieknek köszönöm a választ, tehát ha jól értem akkor a hardvard architektúrában a program memória ROM volt, azaz nem lehetet változtatni rajta? Mert ez nem tudtam, így már rögtön érthető hogy mi az előnye a másiknak.

2015. jan. 22. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:

A RAM és A ROM 2 külön dolog



Amíg a ram ideiglenesen tárol addig a rom megtartsa a tárolt adatokat

2015. jan. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok, hisz elég alap dolog, de kettes válaszoló ezt írta:

"A neumann elv ennyi, hogy a kód is szabadon módosítható, azaz nem rom-ban van + data, hanem mind a kettő a ram-ban üldögél."


Ebből nekem az jött le, hogy akkor a harvard architektúrában a program ROM-ba van "égetve", és külön van az adatoknak memória.

2015. jan. 22. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!