Acer telepítés?

Figyelt kérdés
Ma vettünk egy acer laptopot. De nem tudjuk mi a lépés. Van hozzá egy CD. Mi a teendő az után, hogy felraktuk töltőre?

2015. jan. 30. 20:22
 1/8 Lajos54 ***** válasza:

A következő lépés: megkérni valaki olyat, aki ért hozzá...


De ha egy kicsit több információt elárulnál: a gép bekapcsolása után mit látni? Történik valami?

Mi van a CD-n? Gondolom, valami felirat lehet rajt.

És az is eléggé tág fogalom, hogy Acer laptop. Mi a típusszáma? (Történetesen ez is egy Acer laptop, amiről éppen írok, de feltehetően nem ugyanolyan mégsem...)

2015. jan. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Acer E 16 Start (ES1-512-29WU)típus. A CD-n nem tudjuk mi van. (Aspire ES1-512 Resource DVD)


És ezt írja ki:

(c) 1997-2014 Linpus Technologies, Inc. All Rights reserved.

*************************************************

* The complete license terms can be found in the root directory.*

* Please type "less /GPL" and "less /COPYRIGHT" to view.*

* If the system does not get any action every 15 minutes, the system will auto shutdown.

**************************************************

Linpus Linux LiveCD Edition v9.2 b140411

[root@localhost/1#

2015. jan. 31. 08:37
 3/8 A kérdező kommentje:

De megfogadjuk az első tanácsod. A párom elhívja ma az egyik ismerősünket, ő valószínűleg megtudja majd csinálni a gépet. Sajnos nem számítottunk rá, hogy "ilyen állapotban" lesz a gép, s nem értünk hozzá, így jobb ha olyanra bízzuk aki jártasabb ezen területen. Köszönöm, hogy írtál, s ha lesz még kérdésem bizalommal fordulok hozzád.

Egy kérdésem még lenne: a töltésről mit kell tudni? Mert mindenhol mást írtak. Mennyi ideig kell lennie a töltőn? Hogy működik ez pontosan?

2015. jan. 31. 08:43
 4/8 Lajos54 ***** válasza:

Így helyes, aki eligazodik benne, az szenvedés nélkül meg tudja oldani a dolgot, anélkül, hogy többet ártana, mint használna.

A töltőről, illetve az akkumulátorról pedig nincsenek egységes vélemények, ki erre esküszik, ki arra.

Én ahhoz az oldalhoz tartozok, aki azt vallja: egy modern készülék, mint egy mai laptop, már megoldja maga, hogy meddig kell tölteni az aksit, utána lekapcsolódik a töltés, tehát nem károsodik az akkumulátor. Nem véletlen, hogy vannak olyan készülékek, amelyekben nem is lehet olyan egyszerűen cserélni, jobbára csak szervizben (vagy kellő hozzáértéssel) lehet.

Itthon -néhány ritka esettől eltekintve- mindig hálózatról használom a laptopot, soha nem veszem ki az aksit. Már jópár éves, és még mindig működik. Az pedig, hogy bizonyos mértékben csökken a kapacitása, természetes folyamat, semmi nem tart örökké, főleg nem egy akkumulátor.

2015. jan. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaid! :) Sok hasznos információt osztottál meg velem. Tegnap meg lett csinálva a készülék, teljesen rendben működik minden. Windows 8.1 van rajta már. Ehhez tartozik a Microsoft áruház, amihez kértek egy fiókot s hozzátartozó e-mailt, jelszót. Mikor bekapcsoljuk a laptop-ot mindig kéri a fiókhoz tartozó jelszót. Ezt ki lehet venni valahonnan? Hogy ne kérje mindig? Csak ketten használjuk a párommal, és kényelmesebb volna így belépni.

Még egyszer köszönöm a válaszaid!

2015. febr. 1. 16:13
 6/8 Lajos54 ***** válasza:
Holnap, ha lesz rá időm, megnézem egy Win8-as gépen (itthon most csak XP és Win7 van). Valahol -emlékezetem szerint- be lehet állítani.
2015. febr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lajos54 ***** válasza:
Közben ezt találtam: [link]
2015. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a linket amit küldtél. Tehát mindenképp szükség van a jelszóra, mint olyan. Köszönöm szépen a segítséged! :)
2015. febr. 2. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!