Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen órabér a reális rendsze...

Milyen órabér a reális rendszergazdaként egyéni vállalkozói viszonylatban?

Figyelt kérdés
Programozás a fő tevékenység, de lenne egy cég 8 géppel, egy szerverrel ahol el kellene látni a rendszergazdai tevékenységeket.

2015. febr. 2. 06:23
 1/4 anonim válasza:
50%

Hát ha ez álláshoz kell, akkor az már régen rosszul néz ki ha ezt kérik, hiszen akkor nem igazán komoly a meló, csak az a lényeg, hogy minnél olcsóbb legyen, meg legyen valaki akinek lehessen a seggét rugdosni ha valami gixer van.


A kérdésre is válaszolva, az EV sarc, pluszb az életszínvonalad költségei leosztva a hónap napjaira (hiszen ha épp nem dolgozol akkor is kell élned (legalább enned, innod és fűtened, tisztálkodnod) és fizetned a sarcot.


Ha ennek a kikalkulált "költségnek" ajánlasz alá, akkor lényegében hosszú távon eladósítod magad, lassú gazdasági öngyilkosságot követsz el.

2015. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Egy taxis ismerősöm azt szokta erre mondani, ha egy nullás napon télen vagy nyáron nem fér bele már az sem, hogy menjen a fütés a kocsiba, vagy a klíma, akkor már nem érdemes csinálni az egészet...
2015. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a munka komolyságától is. Miket kellene a szerveren megvalósítani, mekkora hozzáértést várnak el, illetve a szigorúan rendszergazdai tevékenységen kívül még mit várnak el tőled?

Egy gyengébb terheltségű rendszergazda havi bére reálisan szerintem kb. 120-150 ezer nettó között van, ami normál munkanapokat olyan 800-900 Ft-os nettó órabért jelent.

2015. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem munkabérről van szó, és nem alkalmazotti viszonyról, ezért is írtam, hogy "egyéni vállalkozói viszonylatban". Mindössze egy cégnél elvállalnám ezt a feladatot egy ideig (többnek nem). Megvágni se szeretném a céget, de azért a piaci áron alul dolgozni se nekik. Ez a bizonyos piaci ár lett volna a kérdés lényege, mert nem ez a fő tevékenységem és ismerősöm sincs, aki "szabadúszó" rendszergazda lenne. Én egyébként nettó 3-4 ezer Ft / óra körülire gondoltam
2015. febr. 2. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!