Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Powerpoint, egyéni animáció,...

Powerpoint, egyéni animáció, hogyan? (Sürgős, légyszi valaki segítsen! )

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy informatikai zseni...ha az a feladat hogy legyen az előadásban egyéni animáció, akkor az annak számít, ha beállítom hogy egy kép pl belebegjen?

2014. nov. 9. 16:45
 1/8 Lajos54 ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen igen, legfeljebb a vetítés nézője elszédül... :)

Feltehetően nem ilyesmire gondolt a feladat kiötlője. Bár egyes esetekben ez is lehet jó, mondjuk egy robbanás illusztrációjaként, hangeffekttel együtt.

Szerintem inkább olyasmiben kellene gondolkoznod, mint a szövegek animálása (rengeteg lehetőség van, hogy csak az egyszerűbbeket említsem: betűk vagy egész mondat beúszása különféle irányokból).

Aztán lehet még a képek megjelenésének animálása, szintén sok lehetőséggel.

De például az egymást követő oldalak átváltásával is rengeteget lehet variálni.

Véleményem szerint inkább ilyenekben gondolkozzál.

2014. nov. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ohh, oké, köszi :) (Tulajdonképpen én is arra gondoltam hogy pl egy kép megjelenítése :D ) Csak már végigkattintgattam mindent de sehol nem volt olyan beállítás vagy akármi hogy "egyéni"
2014. nov. 10. 22:17
 3/8 anonim ***** válasza:
A régebbi verziókban van animáció testre szabása, az újabbakban egyéni animáció asszem
2014. nov. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lajos54 ***** válasza:
100%

Hányas verziót használsz?

A 2002 és a 2003-as viszonylag hasonló, a 2007-es a 2010-es, 2013-as már egészen másképpen néz ki.

2014. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2010-es, de még mindig nem találtam se olyat hogy "testreszabás" se olyat hogy "egyéni"
2014. nov. 11. 10:54
 6/8 Lajos54 ***** válasza:
100%

A 2010-esnél nem így hívják. Egyetlen egynél van olyan, hogy "Egyéni mozgásvonal"

A menüsorban fent van egy fül, az Animációk. Ha rákattintasz, bejön egy rakás választék, ezek közül az utolsó az.

Egyébként úgy működik, hogy a kijelölt elemre vonatkozik (egy kép, egy sornyi szöveg, vagy akár egyetlen szó, tehát amit kijelölsz).

Kijelölés után választod ki az egyéni mozgásvonalat, az egér bal gombját lenyomva tartva rajzolhatod be a képmezőbe az útvonalat. A végén kettőt kell kattintani.

Kipróbálod, ha mégsem tetszik, vissza lehet vonni.

2014. nov. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lajos54 ***** válasza:
100%

Most néztem, a 2013-asnál is tök olyan.

Egyébként nem csak a nyomvonalat lehet egyéni formában kirajzolni, hanem (a kis háromszögre kattintva a vonal végén) van egy csomó plusz beállítási lehetőség.

2014. nov. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. nov. 12. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!