Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számítási teljesítmény és a...

A számítási teljesítmény és a felvett energia aránya?

Figyelt kérdés
Adott két azonos TDP-vel, de számítási teljesítményük szerint többszörös különbséggel rendelkező processzor, a konkrét típusuk a kérdés szempontjából irreleváns. Jól gondolom-e, hogy azonos munkafolyamat alatt a nagyobb számítási teljesítményű processzornak kissebb a fogyasztása mint a kissebb számítási teljesítménnyel rendelkező processzoré, lévén a gyengébb procinak %-os arányban jobban kell dolgoznia ugyanakkora teljesítmény eléréséhez?

2015. febr. 3. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha elviekben azonos a fogyasztásuk de az egyik kétszer gyorsabb, akkor a pillanatnyi fogyasztásuk egyező lesz az adott feladat végrehajtása alatt, de a fele olyan lassú proci kétszer annyi ideig fog dolgozni rajta, így időben nézve dupla akkora fogyasztással oldja meg ugyanazt a feladatot (és még meg is várakoztat a kis szemtelen).
2015. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát azt kéne nézned, hogy csúcsra járatva menny a két cpu fogyasztása, és a gyorsabbat arányosan leosztod annyival, hogy a kisebb max. fogyasztását kapd. Akkor megvan. Így látatlanban nem lehet tippelni, mert a régi p3-ak többet ettek egy mai intel atomnál, de vagy 3szor lassabbak voltak, így az intel atom számítás/teljesítményben egy 10-es szorzót is simán rájuk ver. A csíkszélesség is nagyon számít a fogyasztásnál például.
2015. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdés csak elméleti volt szerintem, bár értelmét Én sem nagyon látom. A képletben két azonos TDP-jű egység van (gondolom ez alatt egyforma fogyasztásra akart utalni a kérdező), azonos feladatot hajtva végre, de az egyik többszörösen gyorsabb...

A kérdést többször átolvasva inkább arra kíváncsi a kérdező, hogy egy adott feladat, ami fix ideig tart (például valami videó lejátszás) a gyengébb procinak magasabb kihasználtsággal kell pörögnie, mint az erősebbnek, így a pillanatnyi fogyasztása is nagyobb lesz. Igen ez is logikusnak tűnik ebben az elméleti felállásban. Természetesen a gyakorlati dolgok ennél sokkal árnyaltabbak, ahogy a második válaszoló is taglalta. :)

2015. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3! Igen pontosan így gondoltam. Ez csak elméleti kérdés volt arra vonatkozólag, hogy két azonos foglalatú, azonos architektúrára épülő és teljesen azonos max fogyasztással bíró processzor adott feladat végrehajtása alatt mennyiben mutat fogyasztási különbségeket.
2015. febr. 3. 13:36
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
És nem elég egyértelmű ez amugy is? Mi lenne, ha elvártal ellentétes választ kaptál volna? Elmenél filozófusnak?
2015. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mivel nem volt semilyen elvárásom a válaszokkal kapcsolatban, így értelem szerűen azzal ellentétes válaszokat sem kaphattam volna. Puszta kiváncsiságból tettem fel a kérdést, mert érdekelt. A filozófia peddig sosem állt közel hozzám.
2015. febr. 3. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!