Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A programok rendszeresen nem...

SzLevi90 kérdése:

A programok rendszeresen nem válaszolnak, lefagynak. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Szinte használhatatlan a gépem, és nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baj. Kétszer újra telepítettem a windowst, harmadszorra már szervízbe vittem, és pár hét után ugyanaz a probléma jelentkezett. A szervizesek azt mondták, szoftver probléma lehet, de azt az újratelepítés megoldaná. Gyakorlatilag minden progi futtatásánál jelentkezik a probléma több-kevesebb idő után, de pl. a utorrent használhatatlan már, ha töltenék vele, sőt ilyenkor semmit nem tudok elindítani, még a feladatkezelő sem jön be, hogy leállítsam. Párszor már kék halálozott is. Ha előjön a hiba, szoktam hallani valami kattanást a power gomb környékén, mielőtt az adott progi folytatná a munkát. A szervízben azt mondták, hardver problémát nem találtak, de én ebből azt gyanítom, hogy a probléma hardveres. Valami ötlet?

2015. febr. 3. 15:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a vinyó lehet rossz, rakj fel hard disc sentinelt és nézd meg... de ez a szervizben is feltűnt volna. Lehet az is + vírus. Vannak durvábbak, amiket nem lehet eltüntetni windows újratelepítéssel sem. Eset 7-8-at próbálj felrakni és vizsgáltasd át a gépet vele.
2015. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, tedd fel a Hdsentinelt (a próbaverzió tökéletes) és nézd meg, mit ír a lemezedre.
2015. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Telepítettem a Hard Disc Sentiel-t. A teljesítmény 100%-os, a kondíció 81%-os, viszont írt egy ilyet is:


"A lemez felületén található 31 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat."


Lehetséges, hogy ez a "31 gyenge szektor" a probléma?

Az ESET Smart Security 8 megtalálná a legsunyibb vírusokat is?

2015. febr. 3. 19:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Az ESET 8 az egyik legjobb vírusirtó. Évek óta azt használom, sőt még a 7-est, de sosem kaptam vírust. 1x voltam olyan "okos", hogy kikapcsoltam, de utána azt is megtalálta. A "legsunyibb" vírust nem garantált, de egy próbát megér, abból is van ha jól tudom egy hónapos ingyen verzió. Ha pár hétig jó miután újrarakod, nem telepítesz előtte valamit, hogy elkezd fagyogatni? Egyébként az a vinyó sem túl jó már, ha teheted cseréld le, lehet az csinálja. Nem árt ezen túl figyelned a progit, nem-e romlik tovább az állapota. Mennyi hátralévő élettartamot jósol neki a sentinel?
2015. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szinte csak alap progik vannak rajta, azok is megbízható helyekről. A Sentiel még több, mint 900 napot ír neki.
2015. febr. 4. 10:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Lefuttathatod pl. a Hddregeneratort, de eddigi tapasztalataim alaján, ha egy hdd elindul a lejtőn a 100%-os állapotból, akkor már nem könnyű megállítani :)
2015. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Futtattam egy ellenőrzést a ESS 8-cal, és azóta nem jön elő a probléma, bár nem akarom elkiabálni. Lehet, hogy tényleg valami vírus volt. Jelentett is egy fertőzött fájlt, de nem tudom, melyik progié volt. Köszi szépen a segítséget!
2015. febr. 4. 15:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Mégiscsak korai volt elkiabálni, még mindig szar, bár a vírusirtás valamit javított a helyzeten. Lehet, hogy vinyó csere lesz ebből.
2015. febr. 4. 16:17
 9/10 oli6 válasza:
Leci, végül mi lett? Velem ugyanez történik. Bekapcsolom, kb. 10-15 perc múlva csak az egeret tudom mozgatni, semmi más nem történik. Volt egy kékhalál is tegnap... Pedig most rohadtul kellene a laptop
2021. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 oli6 válasza:
*Levi
2021. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!