Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 10 év múlva, hogyan fog...

10 év múlva, hogyan fog kinézni a világ számitástechnikai szemszgből?

Figyelt kérdés
milyen kütyük lesznek és a gépek hardveresen és szoftveresen hogyan fognak kinézni?
2015. febr. 3. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

hát most nem fogok írni, sokat mert nincs kedvem, de:


kitudja lehet két év múlva felfedeznek valami új technikát vagy anyagot stb. ami ráadásul elterjed hamar, amit ha használnak itt ott ilyen meg olyan csuda jó dolgokat lehet majd vele csinálni

2015. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A tendencia az, hogy egyre inkább a technológiát butítják az emberekhez ahelyett, hogy az embereket oktatnák. Valószínűleg a telefonokon elterjedt rendszer fog elterjedni, azaz bekapcsolod, nyomogatod az appokat, és a működésről meg fogalmad sincs, és a rendszer felett semmi hatalmad. Ahogy az emberek egyre jobban elfogadják a windows 8-at is, úgy sodorják bele a klasszikus informatikát a koporsójába. A 10 meg csak rá fog tenni erre egy lapáttal.
2015. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nyílván az operációs rendszer használatát akarják minnél könnyebbé tenni hogy minnél több usert vonzanak magukhoz. aki megakarja tanulni a müködését az megtanulja magától.

1#-es milyen anyagot és mit lehet vele csinálni?

2015. febr. 3. 22:58
 4/15 Komplikato ***** válasza:
100%
Azt se lehet megmondani az ismert technológiák alapján SE milyen lesz 2 év múlva. Pár éve senki nem sejtette ezt a Tablet tobzódást. A következő nagy ugrás az lehet, amikor a rendszer memória és a háttértár egybeolvas, kivégezve a neumanni számítógépek korszakát. Képzeld el, hogy van egy 2TB a gépedben és a rendszer dönti el mennyit használ a futó dolgoknak. Meg most nagy divat lett a VR/AR sisak, szemüveg, meg a 3D nyomtatás.
2015. febr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Megszűnnek a személyi számítógépek. Minden átkerül felhőbe.


Nagyobb teljesítményű és több funkciós kvantum számítógépek jelennek meg.


Az okos szemüvegekkel elterjed az augmented reality és a hétköznapi élet és kommunikáció részévé válik.


Előtérbe kerülnek a big data adatbázisok és a rájuk épülő technológiák.


Minden gépesítve lesz, mindent lehet majd vezérelni okos eszközökről.


A munkahelyek 25%-a meg fog szűnni az automatizáció miatt.


A szoftverfejlesztés egyre jobban elmegy a metaprogramozás felé. Felfejlődnek a kód generáló eszközök.

2015. febr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én nem látok olyan nagy változást. Sokan mondják, hogy milyen gyorsan fejlődik és változik a technika. Nos, tényleg folyamatosan fejlődik, de ez - a szó tudományos-filozófiai értelmében véve - általában mennyiségi változás, és csak ritkán minőségi.

Milyen volt a számítástechnika 10 évvel ezelőtt? Javarészt 32 bites operációs rendszereket használtak, leginkább Windows XP-t, ritkábban még Win98-at/ME-t. A gépeken ugyanazzal a grafikus felhasználói felülettel találkoztunk, mint ma, legfeljebb apróbb design-beli eltérések voltak. A gépeink architektúrája megegyezett a mostanival, az eltérés csak a részegységek kapacitásábasn érzékelhető. Volt internet, bár némileg kevesebben használták, és mások voltak a népszerű weboldalak, mint most, de ez technikai szemmel nézve megint csak apróság. A processzoraink rendszerint egymagosak voltak és 32 bitesek, bár a 64 bites technika (ami igazából nem jelentett forradalmi nagy változást) és a többmagos processzorok még ritkák voltak. Kevesebb hordozható eszköz volt, ami szintén érthető, hiszen még csak ekkortájt kezdett úgymond alapfelszereltséggé válni a számítógép. Amikor valami elterjed, először minidg az általános formája lesz népszerű, és utána kezdi meghódítani a speciálisabb területeket is.

Nézzük meg, 20 éve milyen volt a számítástechnika! 1995-öt írunk, a lakásokban még nem alapfelszereltség a számítógép, akinek van, annak általában hobbiból, és mint munkaeszköz, még ritka. Az internet ekkor kezdte meg világhódító útját, a számítógépeket jellemzően egymagában használtuk, nem hálózatba kötve. Bár tegyük hozzá, maga a technológia már régóta adott volt, csak még nem volt rá kereslet, ami beindította volna a szélles körű elterjedését. Az operációs rendszer vagy 16 bites, karakteres felületű volt, rendszerint egy rá épülő 16 bites grafikus keretrendszerrel (igen, MS-DOS és Win3.1), vagy 31 bites, grafikus rendszer. Ekkor kezdett terjedni a Windows 95, ami technikailag azért volt újdonság, mert kihasználta a 32 bites processzorokban rejlő lehetőséget, és programozástechnikailag tényleg nagy ugrást jelentett a 16 bites világ után. A felhasználói felület viszont nem sokat változott. Addig is javarészt ablakos felületet használtunk, ez az új rendszerben csak megjelenésében tért el elődjétől. A háttértárakat tekintve ekkor terjedtek el az optikai meghajtók, és ekkor kezdte hattyúdalát a hajlékonylemez (flopi). Mobil eszközeink nem nagyon voltak, bár a technika már adott volt, csak kereslet nem volt még rá.


10 év a technikai világban sok idő, de világrengető nagy változások ennyi idő alatt nem szoktak bekövetkezni. Valószínűleg 10 év múlva is hasonló operációs rendszert fogunk használni, legfeljebb más lesz a design-ja. A gépeinkben akkor is hasonló processzorok fognak működni, csak a sebességük meg a magok száma lesz több, meg esetleg némi architektúrabeli változás is lehetséges, bár ezt nem tartom valószínűnek. A háttértárainkban lesz nlmi változás, a merevlemezt egyre inkább kiszorítja az SSD, 10 év múlva talán már az lesz a ritka, ha valakinek merevlemeze van. Az optikai adattárolók veszítenek jelentőségükből, az online tárolás ("felhő") viszont jóval fontosabb lesz. Arányaiban is több lesz a mobil eszköz, és egyre több "okos" kütyü fog körülvenni minket.

De alapjaiban véve szerintem nem lesz forradalmi nagy változás.

2015. febr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 2xSü ***** válasza:

10 év egyik oldalról nagyon sok, sok minden változhat, de másik oldalról nem olyan sok, lehet, hogy bizonyos forradalmi újítások nem fognak olyan gyorsan elterjedni, mint ahogy elsőre érezzük. A tendenciákat és a realitásokat figyelembe véve, én azt jósolom, hogy:


- A klasszikus számítógépek kissé háttérbe szorulnak. Nem fognak eltűnni, pl. munkára fogjuk használni, sőt még lesznek, akik otthon is használni fogják, de jobban teret nyernek a speciálisabb eszközök, mint játékkonzol, tablet, okos tévé, okos akármi.


- Több eszköz lesz okosabb. 10 év szerintem kevés, hogy óriási forradalom történjen, de az okos tévék biztos, hogy elterjedtebbek lesznek, netezésre pl. akár ez is megteszi, így biztos lesznek, akik beérik ennyivel. De megjelennek majd a mobilról vezérelhető, vagy felügyelhető cuccok, mint okos világítás, okos hűtőgép, okos mikrohullámú sütő.


- A vezetékes net olyan sebességet fog elérni, amit hétköznapi felhasználásban értelmetlen lenne tovább fokozni. Valószínű, hogy általánossá válnak majd a gigabites kapcsolatok.


- A mobilnet valószínű nagyobb teret nyer, és sokkal inkább ez fog dominálni, de legalábbis elkezdi átvenni a vezetékes net helyét. Sejtésem szerint afféle WiFi szerű megoldás lesz ez, csak már nem helyhez kötve.


- Valószínű sikerül kidolgozni egy használható vezeték nélküli töltési technológiát, ami 10 év múlva már elérhető lesz, ha nem is egyeduralkodó. Úgy általában a legtöbb eszközünkből el fognak tűnni a kábelek, ide értve a képátvitelt, vagy a fülhallgatókat is.


- Az eszközeink jóval modulárisabbak lesznek, nem nagyon lesz laptop, netbook, tablet, telefon, hanem lesznek képernyőink, billentyűzeteink, amik kapcsolatba tudnak lépni egymással.


- A net sebessége miatt is, meg praktikus volta miatt is nagy szerepet fog betölteni a felhő.


- Valószínű már megjelennek a memrisztoros számítógépek, és az ezekhez készült operációs rendszerek. De 10 év alatt nem hiszem, hogy kiforrná magát a technológia, így inkább hibrid megoldások lesznek még egyelőre elterjedtek, az igazi áttörésre szerintem 10 évnél többet kell várni. Kvantumszámítógépe sem lesz valószínű mindenkinek, de már lehetnek működő gépek, de nem otthoni célokra.


- 10 év múlva meghirdetik a Linux évét, azt a célt kitűzve, hogy végre a Linux is egy otthoni célra használható rendszerré váljon. :-) (Na jó, ez csak egy fricska, szeretem a Linuxot, de az elmúlt 10 évben voltak ilyenek. :-) )

2015. febr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

kösz a responsokat igazán sokszínü elméletek születtek de mit gondoltok arról,hogy a számítógép alapja egy telefon lessz és összehajtható képernyövel meg billentyüzettel olyan lessz mint egy komplett pc és összehajtva egy zsebben elférne.

+az is érdekelne,hogy a vezetéknélküli technológiára kitalálnak valami új megoldást vagy a rádióhullám az egyetlen járható út?

2015. febr. 4. 00:48
 9/15 anonim válasza:

Szerintem a számítások mind át lesznek terhelve központi szerverekre. Az okos telefonok is csak terminál szerepet játszanak majd, hogy a központi fiókodat használni tudd. Nem igazán lesz jelentősége az erőforrásoknak innentől, mert a felhőből seperc alatt megérkeznek majd a kért adatok.


A kvantum-összefonódás jelenségét lehetne használni távolsági kommunikációra, de annak szerintem kell még 50-100 év mire jobban megértjük hogyan is működik. De ha az sikerülne, akkor az univerzum két végéből is tudnánk egymással beszélgetni késés nélkül, vagy akár a világ szerverei közvetlenül tudnának kommunikálni egymással.

2015. febr. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sok szép futurisztikus, szinte már sci-fi-be illő jövőkép született. :-)

Én továbbra is tartom a véleményemet, hogy eget rengető nagy változások nem lesznek.

A kvantumszámítógépek még olyan szinten kísérleti technológia, hogy 50 év biztos kell, mire a hétköznapi eszközeinkben is megjelenik, már ha egyáltalán megjelenik.

A legtöbb futurisztikus újdonság (pl. Google Glass) meg egyelőre nagyon-nagyon kísérleti fázisban van, az se biztos, hogy hosszabb távon lesz rá kereslet.

A vezetékes internet nem fog eltűnni, mint ahogy az asztali PC-k sem.

Jó dolog a wifi meg a mobil net, de stabilitást és sebességet tekintve a vezetékes adatátvitelnek nincs párja, és ez 10 év alatt nem sokat fog változni. A mobil net meg ha ilyen tempóban fejlődik, mint az elmúlt 10 évben (és ezt nem pozitív értelemben mondom), akkor arra, hogy versenyképes alternatívává váljon, még 20 évet simán várni kell. 10 éve kezdett el beépülni a köztudatba, hogy van mobil internet, és bár tény, hogy azóta megjelent a 3G meg 4G, viszont az ország jelentős részében még mindig pocsék a lefedettség, sok helyen az ember örülhet, ha EDGE van.


Nem szűnnek meg a személyi számítógépek, és nem valószínű, hogy a vékony kliens architektúra újra számottevő teret hódítana magának. Az a módszer, hogy minden művelet egy központi számítógépen történik, és a gépünk tulajdonképpen csak az adatbevitelt és a megjelenítést végzi, akkoriban volt elterjedt, és akkoriban volt létjogosultsága, amikor a valódi, értékelhető teljesítményű gépek bődületesen drágák voltak. Persze, teret nyer a felhő, és pár dolog, amit addig a gépünk végzett, átkerülhet egy távoli, központi gépre, de nem ez lesz a jellemző. Nézzük csak meg az online office-okat: a megvalósítás már adott, mégis mindenki a saját gépére feltelepített "offline" office-t használja. Nem véletlen. Más területeken - pl. játékok - meg egyenesen kivitelezhetetlen, hogy a számítási teljesítményt egy távoli gép adja, a mi gépünk meg csak megjelenít.

Nem hinném azt sem, hogy a munkahelyek negyede (wtf??) megszűnik azon okból kifolyólag, mert mindent robotok végeznek helyettünk. Elenyésző százalékban lesznek olyan területek - ha lesznek -, ahol az automatizálás miatt kevesebb emberi munkaerőre lesz szükség. A kenyeret ugyanúgy emberi pékek fogják sütni, a boltban ugyanúgy emberek fognak dolgozni, (oké, megjelentek az önkiszolgáló pénztárak, és 10 év múlva talán elterjedtté válik, hogy a nagyobb üzletekben ne legyen szükség hagyományos pénztárosokra, de ez akkor sem jelent számottevő alkalmazotti létszámcsökkenést), a gépjárműveket ugyanúgy emberek fogják vezetni, az újságokat, leveleket ugyanúgy emberi postás viszi házhoz, stb, stb. Nem lesznek olyan mértékű változások, mint az ipari forradalom idején. :-)


A PC meg egyáltalán nem tűnik el. Való igaz, hogy arányaiban kevesebb PC fogy, de ez inkább azzal magyarázható, hogy sokaknak egyáltalán nem volt szükségük PC-re, elég lett volna egy tablet, hogy internetezni tudjanak... de ez ugye 10 éve még nem létezett. Akinek ennyi elég, az nem fog PC-t venni. De komoly munkára, meg játékra az ember nem tabletet, de még csak nem is notebookot fog venni, hanem asztali gépet.


Kérdező: az okostelefonok sem fogják leváltani a PC-ket. Az összehajtható képernyő meg egyelőre még a sci-fi kategória. Összehajtható billentyűzet már létezik, ennek ellenére nem sok embernél láttam. Van, aki kíváncsiságból megveszi, lehet vele dicsekedni, hogy neki ilyen is van, de igazából egy stabil, masszív hagyományos billentyűzet jobban használható.

2015. febr. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!