Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van tele a C meghajtóm?...

Miért van tele a C meghajtóm? (KÉP)

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy számítógépes ,,guru", ezért nem értem miért van tele a C meghajtóm, valami ötlet? Mit érdemes megnézni/törölni?

CCleanerrel próbáltam rájönni mi ez, de az sem mutat ki semmit, csak, hogy valami foglalja a sok helyet.


[link]


Köszönöm szépen előre is a segítséget!



2015. febr. 9. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kép, zene, dokumentum vagy videó, lehet hogy az összes többi fájltípus együtt. Telepített programok és játékok például, azok foglalnak sok helyet.


A "Folder Size" nevű program hasonló módon megvizsgálja a meghajtó tartalmát és oszlop-grafikonon kijelzi hogy melyik mappa mennyit foglal. Abból gyorsan kiderítheted hogy mik foglalnak ennyi helyet. Lehet semmi különös és tényleg csak az összes többi fájl.

2015. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már össze lett számolva az összes mappa mérete együtt és még úgy is elég kevés helyet foglalnak. Total Commanderrel is meglett nézve, hogy vannak-e rejtett fájlok, de nem talált semmit. Azért köszönöm, ment a zöld. :)
2015. febr. 9. 14:00
 3/10 A kérdező kommentje:
Amúgy mindent (programok, képek, zenék stb.) egy másik meghajtóra mentek, ide csak windowsos dolgok mentek, meg, amit csak egyedül C meghajtóra enged menteni. (pl. Skype)
2015. febr. 9. 14:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Windows gomb + r

és írd be: %AppData%


alapból a Roaming mappába dob be, de ha visszalépsz akkor ottvan Local, LocalLow mappa is, amelyik program már nincs feltelepítve azt törölheted, de amit mindenképpen kell törölni az a:


Local-ban a Temp és a VirtualStore tartalma

2015. febr. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vagy azt is megteheted, hogy a defrag-gal nézel rá, és ott látszik az is, milyen fájlok foglalják az adott területet. (Pláne ha a Total Commander mappaméretei nem adják ki a foglalt terület méretét.)
2015. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

** Bocsánat, nem defrag, hanem Defraggler. :)

[link]

2015. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kéz!

System Volume Information mappák foglalnak brutálisan sok helyet, ez derült ki. Nem tudom ezt lehet-e törölni? És, ha igen, akkor hogy?

2015. febr. 9. 17:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Nincs jogom ezekhez a mappákhoz hozzáférni, így a méretét sem írja ki sehol. (...de aljas...) Most már közben rájöttem a program segítségével, de így sem tudok hozzáférni/törölni azt, ami nem kell.
2015. febr. 9. 17:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Vannak extra megoldások a System Volume Information mappa tisztításához, de elvben szimplán törölhető is a tartalma:

(Az aláhúzásjelet vedd ki a linkből.)

dirty_windows.hu/2012/05/05/17-1-0-581/


Amúgy a rendszer visszaállítási pontok lehetnek, amik ott vannak. Keress rá beállításokra, amik korlátozzák a mappa lehetséges méretét.

2015. febr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld kész, természetesen. :)

Végül is megoldottam a problémát a Lemezkarbantartóval, kitörölte a felesleges mappákat.

2015. febr. 10. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!