Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehet-e forintos bankkártyával...

Lehet-e forintos bankkártyával fizetni?

Figyelt kérdés
A steam-en ha csak forintos bankkártyád van nincs eurós azzal is lehet vásárolni?

2015. febr. 10. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Külföldön lehet vásárolni HUF számláról? Természetesen!
2015. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, de a bank csillagászati árfolyamán fogják átváltani. Szóval nem lesz olcsó... :)
2015. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Komplikato ***** válasza:
Azt se szabad elfelejteni, hogy 2015-től a megvásárolt termékre a célország áfája él. Az meg itt elég kemény.
2015. febr. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tehát inkáb ne
2015. febr. 10. 20:51
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2015. febr. 10. 20:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Most komolyan megijedtem, hogy eddig sosem fizettem áfát a Steamen...

"ÁFA: Minden ár tartalmazza az áfát, ahol az érvényben van." - írják.

HUH!

Amúgy nekem netes bankszámlacsomagom van, erre a célra egy külön kerettel, ami Mastercard-nak felel meg.

2015. febr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Komplikato ***** válasza:
6-os eddig is fizettél áfát, az a nem mindegy mennyit. Volt külön cikk róla, hogy pont steamen mennyivel változtak az árak a változástól, hogy iTunes és más boltokról ne is szóljak. Áfa lehet 8, 12 vagy 27% is.
2015. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdés nem az ÁFÁ-ra vonatkozott, hanem a bankkártyára.

Mivel a forint igen régen konvertibilis, ezért bármilyen pénznemben tudsz forintos kártyával fizetni, csak annyi kell, hogy az elfogadóhely elfogadja az adott kártyát. Egyedül a Meastro nem játszik.

Mivel ez vásárlásnak számít, ezért a legtöbb bank nem számol fel külön díjat érte. Az átváltás pedig az úgynevezett számlakonverziós devizaárfolyamon történik, ami lényegesen barátságosabb, mint egy valutaváltó.


Azt meg, hogy Steamen olcsóbb, vagy a sarki Tescóban te is meg tudod nézni. Akciók kivételével nem nagyon érdemes online venni, akcióban viszont nagyon is érdemes.

2015. febr. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
én is a boltokban szoktam vásárolni pl:576kbyte csak meg szeretném venni a h1z1-et és azt csak online lehet vásárolni.
2015. febr. 11. 20:32
 10/10 A kérdező kommentje:
a h1z1 19,99 euro a forintos bankkártyával fizetnék az kb mennyibe kerülne?
2015. febr. 11. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!