Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom elérni a HDD1-en...

Hogy tudom elérni a HDD1-en lévő windows fájlokat, HDD2-n lévő Linuxról?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a windows nehezen látja a linuxos rendszert, de engem fordítva érdekel, linuxról windowst elérni, két külön belső vinyóról.

2015. febr. 12. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak fel kell mount-olni a Win meghajtót és kész.
2015. febr. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Z0lcsi ***** válasza:

Melyik Linuxon?

Amúgy nyitsz egy fájlkezelőt, és ott lesznek bal oldalt felsorolva: [link]

Ha nem magyar nyelvű a Linuxod, akkor kezd el keresésbe gépelni, hogy file manager.

És amúgy igen, Linux látja az ntfs partíciókat is.

2015. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
valójában elérési út érdekelne, hol találhatóak a meghajtók. Amúgy Debian 7. És Command Lineból (Bash) érdekel.
2015. febr. 13. 12:17
 4/7 Z0lcsi ***** válasza:

Aha értem. Debian nem mountolja induláskor ezeket, és ha el szeretnéd érni, akkor jelszót kér.

Terminálból így tudod megcsinálni: [link]

Vagy cisnálhatod egyszerűbben is:

apt-get install ntfs-config

Megnyitod, és grafikus környezetben is be tudod állítani.

2015. febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Z0lcsi ***** válasza:
amúgy a /dev-e belül találhatók sda1 sdb1.. néven, ha mountolva vannak, akkor alapértelmezetten a /media mappán belül, de az első módszerrel bárhova mountolhatod.
2015. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Z0lcsi ***** válasza:

na most megcsináltam én is. nekem van egy ssd-m, és egy hdd-m (sda és sdb). az ssd 3 partícióra van osztva (egyik csak a windows kötelező 100MB-os cseretárhelye), ezek sda1, sda2, sda3, a hdd-n csak egy partíció van, az sdb1.

először - mivel csatolva volt már a partíció - leválasztottam:

umont /dev/sdb1


aztán csatoltam egy tetszőleges helyre a gyökérkönyvtáron belül (500GB-os western digital hdd, így wd500 nevet kapott a mappa amit létrehoztam):

mkdir /wd500

ezután ide csatoltam:

mount -t ntfs /dev/sdba1 /wd500 (csatolás -típus ntfs /honnan /hova)

2015. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) Igazábol csak a csatolási útvonalra lettem volna kiváncsi de köszi SIKERÜLT is.
2015. febr. 14. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!