Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit cseréljek le a gépemen,...

Mit cseréljek le a gépemen, hogy gyorsabb legyen?

Figyelt kérdés

Nem értek semmit sajnos ehhez a dologhoz, lány vagyok, és egyáltalán nincs ehhez érzékem se, de nagyon idegesít, hogy lassú a gépem, és szeretnék valamit tenni, lehetőleg úgy, hogy ne kelljen a tanácsadásért fizetni.

valaki segítene?

Netezésre kéne.

Egyáltalán mit nézzek elsőként? alaplap és ram-on kívül?


2015. febr. 26. 20:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Néhány adat a gépemről:

Operációs rendszer-Microsoft Windows 7 Ultimate

CPU DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz (9 x 200)


Alaplap-Gigabyte GA-945GZM-S2 (3 PCI, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)



Alaplap neve Gigabyte GA-945GZM-S2

2015. febr. 26. 20:05
 2/17 anonim ***** válasza:

Processzort és esetleg elgondolkozhatsz egy SSD vételén is a merevlemez mellé, az rengeteget segít.

De ha beviszed egy informatikai üzletbe, hogy szeretnéd hogy gyorsabb legyen, akkor szívesen segítenek és be is rakják az új alkatrészt.

2015. febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
igen tudom, hogy üzletben segítenek. Csak ez félek, sokba kerül.
2015. febr. 26. 20:06
 4/17 anonim ***** válasza:
Egy árajánlat nem kerül semmibe.
2015. febr. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
de nem érted, hogy szeretném ingyen elintézni? mit érek az árajánlattal, ha nem is akarok fizetni?
2015. febr. 26. 20:08
 6/17 anonim ***** válasza:
Árajánlat alatt azt értem, hogy megnézik és megmondják hogy ez meg ez kellene bele, X Ft-ba fog kerülni ha kéred. Ha nem, akkor viszlát.
2015. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem. Azért jó lenne, ha találnék neten valakit, aki elég okos ehhez, hogy meg tudja mondani, hogy mit vegyek. A beszerelést talán egyedül meg tudnám oldani. CSak azt nem tudom, hogy mit vegyek, hiába olvasok utána neten, nem sokat értek hozzá...
2015. febr. 26. 20:12
 8/17 A kérdező kommentje:
valaki esetleg segítene??
2015. febr. 26. 20:16
 9/17 anonim ***** válasza:
Egy gyorsabb 2 magos procit 5-6 ezer forintért be lehet szerezni, de ha játékokra kell, 4 magos is szokott lenni 8-10 ezer HUF környékén. Viszont ha jól sejtem most csak 2x1 GB RAM-od van (bár ez nem derül ki), s mivel csak 2 interface áll rendelkezésre, bővíteni nem tudod őket, csak cserélni, a 2x2 GB RAM kiteknek meg megkérik az árát, az szintén ilyen 8-10 ezer környékén van. Szóval ha ezt a kettőt összeadjuk, akkor kapunk kb. akkora összeget, amennyit a gép jelenlegi állapotában ér. Erősen véleményes a dolog, egy S1150 szett (Pentium proci, 4GB RAM, H81 lap) új ára 35.000 forint körül van és az később méginkább jobban fejleszthető lesz. Ha használtban veszed, tán még annyiból is kijönnél, ami a mostani géped értéke meg amit ráköltenél. Szóval én inkább azt mondom, hogy ne vegyél semmit, inkább gyűjtögess.
2015. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

hát köszi a kommentet, szerintem biztosan jól sejted, mert már más is mondta, hogy nem igazán kellene rá költeni...

Nem tudom mitévő legyek.

2015. febr. 26. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!