Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Help garancia ügyben?

Trafó Lászlo kérdése:

Help garancia ügyben?

Figyelt kérdés

weboldalról rendeltem 7 hónapja,nagy összegben,egyik alkatrész meghibásodott,16 napja szervízben van,mennyi idő után lehet elálnom a szerződéstől szerintetek?

vga és 150K nem olcsó...

és már a türelmem is fogy ..vga szar,nem értem mit ülnek rajta ennyi.PCX a bolt!

megköszönném ha valaki tudna segíteni.


2015. febr. 27. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A vásárlásnál kértél hozzá cseregaranciát? Elvileg akkor ki kéne cserélniük és kész..
2015. febr. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem kértem,de ha hibás a termék,kötelező cserélniük.
2015. febr. 27. 11:41
 3/5 Lajos54 ***** válasza:

Amennyire én tudom, a 7 hónap már sok egy kicsit a szerződéstől való elálláshoz. Bizonyos időn belül (azt hiszem, két hét) indoklás nélkül megteheted, de később már csak a kötelező garancia előírásai érvényesek. És ez valahogy úgy szól (szakértők tudnák pontosan idézni), hogy meghatározott számú javítás után, illetve akkor lehet kérni teljes kártalanítást, ha a termék javíthatatlan.

Illetve a javításra is van olyasmi kitétel, hogy -a termék értékétől függően- meghatározott időnél tovább tartó javítás esetén lehet azonos célra alkalmas csere kszüléket igényelni. A javítás maximális időtartama is meg van határozva, ezt a jótállási (garancia) papírokban kellene megnézni, vagy a polgári törvénykönyv ide vonatkozó szabályait lehet alkalmazni.

Hogy ez konkrétan ebben az esetben mit is jelent, ahhoz már valami szakértő véleményét (például a Fogyasztóvédelemnél) kellene kikérni.

2015. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#3 nagy +1

16nap az semmi készülj fel hogy az irt 7hónapot is várnod kelhet mert ha semit nem csinálsz ők sem

2015. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem kértél cseregaranciát, akkor nem cserélik egyből. Letesztelik, megpróbálják megjavítani, vagy elvinni javítócéghez. Ha javíthatatlan, akkor kicserélik. Ez eltarthat egy darabig. Én is most rendeltem új videókártyát, és felkészültem ha esetleg bajos lesz: Megvettem humblebundle-n a Thief első részét, és azt fogom tolni! :D

Csak pár száz forint a cseregarancia, PCX.hu-n kb 1200 ft az összes biztosítás, szerintem nagyon megéri. Remélem neked is hamar megoldódik a problémád, és azt is, hogy nekem nem lesz.

2015. febr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!