Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win Vista elfutna egy ilyen...

Win Vista elfutna egy ilyen gépen? CPU: 2.8ghz (1 mag), RAM: 1.4GB, VGA: 96MB

Figyelt kérdés

A Microsoft oldalán ez a gépigény van a vistáról:


Windows Vista Home Basic


800 MHz-es 32 bites (x86) processzor vagy 800 MHz-es 64 bites (x64) processzor

512 MB rendszermemória

Megjegyzés: A rendszermemóriát grafikus memóriaként használó rendszerkonfigurációk esetén az operációs rendszerhez legalább 448 MB rendszermemória szükséges, mivel bizonyos mennyiségű memória a képek számára van lefoglalva.

DirectX 9 osztályú grafikus kártya

32 MB memória a grafikus kártyán

20 GB-os merevlemez, legalább 15 GB szabad lemezterülettel

belső vagy külső DVD-meghajtó

internet-hozzáférés

hangkimenet


csak az Aero miatt kéne 128-as vga pixel shader 2.0 támogatással, de számomra az nem fontos, jelenleg Win XP-t használok, de azt veszem észre, hogy időről időre minden program egyre lassabban működik, gondolom azért, mert ugye Xp-re megszűntek a frissítések...



2015. febr. 28. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg Vista HOme Basic még elmenne, úgy ahogy. Esetleg kipróbálhatsz 1-2 linux-ot is, olyat ami gyengébb gépekre lett kitalálva, vagy ami a legjobb, új gép, vagy csere.
2015. febr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Sztem vagy maradj XP-n, vagy vegyél új gépet amin elmegy a 7-8. Hidd el a Vista az XP-nél milliószor rosszabb, nincs értelme a Vistán törd a fejed..
2015. febr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem az UBUNTU nem elég h a gagyi laptopomon laggol, de még a szuper PCmen is...ennyit a linuxról. Eddig szerettem, most utálom.

Vistát raktam most fel, mert azzal jött ki a gép 2007-ben, XP rá se ment, mindig baja volt valamivel...

2015. febr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Windows 7 fejűeknek: Ha egy gép Vistával jött ki, arra vagy Windows 8-at, vagy Windows Vistát kell rakni, mert Windows 7-et venni értelmetlen dolog... a Windows 7 egy Windows Vista SP3, egy rebrandelt cucc, mert annó nem volt a "zembereknek" elég erős gépe... ezért meg lett utálva.
2015. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: Ha nem értesz a linuxhoz, nem a rendszer a hibás. Mellesleg az ubuntu egy nagyon gépigényes disztró, a kérdezőnek valami gyengébb gépekre kitalált disztró lenne jó (pl.:Lubuntu vagy puppy vagy valami hasonló), ahogy azt a válaszomban leírtam.

#4: Ekkora hülyeséget sem hallottam már rég...

#2-es voltam.

2015. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen laptopom van és xp t tervezem töröltetni mert utálom vistát vagy 8.1 et tervezek rá rakatni én csak böngészésre max dvd írásra használnám
2015. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!