Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vettem egy Wifis nyomtatót és...

Zéla kérdése:

Vettem egy Wifis nyomtatót és androidos telefonról szeretnék nyomtatni. Hogy kell?

Figyelt kérdés
A telepités allat összevolt kötve a géppel majd ahogy kérte a telepitő eltávolitottam a nyomtató kábelt. Ha be van kapcsolva a pc tudok nyomtatni telefonról de ha nincs akkor nem. Ez igy rendben van? Muszály hogy belegyen kapcsolva a pc mikor nem is vezetékesen van összekötve? Ja és a számitógep nem is wifi képes. Hm. Remélem értitek a kérdést. Elég kusza lett.

2015. febr. 28. 08:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért legalább a nyomtató típusát leírhattad volna.
2015. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lajos54 ***** válasza:

Csak azt nem értem, ha a számítógép nem wifi képes, akkor miről veszi észre a nyomtató, hogy be van-e kapcsolva.

Így elvileg semmi köze a két berendezésnek egymáshoz.

Mert egyébként természetesen működnie kellene a nyomtatónak a gép nélkül is, hiszen éppen erre van kitalálva.

2015. febr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A nyomtató Lexmark x4650.

Én sem értem hogy müködik.Ha kikapcsolom a gépet nem nyomtat.Amint bekapcsolom a gépet elindul az addig rá küldött nyomtatási feladat.Egyébként inviteles vagyok és gy ZTE H168n wifi router re van kötve a számítógép de vezetékesen.A nyomtató látja az itthoni wifit de mégiscsak bekapcsolt gépnél tudok telefonról nyomtatni.Nekem ez egy káosz.

Egyébként is csak úgy tudtam eláérni hogy legalább így működjon hogy a google chrom ba bejelentkezve felvettem a nyomtatót a fiókomba "cloud nyomtatónak.

2015. febr. 28. 20:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Ki próbáltam még valamit.Be mentem start-nyomtatók.faxok pontba. ki választottam a nyomtatót.Jobb egérgombbal át állítottam a nyomtatót offline módba majd a telóról elinditottam egy nyomtatást.Fel is ugrott a monitoron egy hiba üzenet hogy nincs öszekötettés a nyomtatóval.Vissza állítottam online ra egyből ki is nyomtatta a dolgot.Szóval úgy tűnik a gép adja a parancsot a nyomtatónak hiába a telefonról índítom.
2015. febr. 28. 21:14
 5/6 Lajos54 ***** válasza:

Így már kicsit más a dolog. A nyomtatód a wifi routeren keresztül "értekezik" a számítógéppel.

Bár ezt a típusú nyomtatót konkrétan nem ismerem, de biztos, hogy a nyomtató menűjében kell keresgélned. Illetve a nyomtatóhoz tartozó leírásban.

Feltehetően (egy Canon multifunkciós beüzemeléséből szerezve a tapasztalatokat) a nyomtatón is, illetve a telefonon is be kell állítani a megfelelő dolgokat a működő kapcsolathoz.

2015. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

De nincs semmilyen beállitási lehetőség már a nyomtatón sem a telefonon.(xperia m2)Többször végig zingoráztam de semmi.Meg keresi a nyomtató az elérhető wifi hálózatot,kéri a jelszót majd csatlakozik.Ennyi.Próbáltam komolyabb beállitásba bemenni pl megváltoztatni az ip cimet arra amit a telóm ki ir de nem engedi.....

Attól tartok hogy a router menüjébe kéne keresgéltem de oda meg nem todok belépni sajnos.Nem tudom miért talán az invitel átállitott a szokásos addmin admin jelszó párositást.

2015. márc. 2. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!