Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudok egy Androidos...

Hogyan tudok egy Androidos telefonról wifin keresztül egy linuxos számítógépre csatlakozni?

Figyelt kérdés
A vezetékben kontak hiba van,a bluetooth-om csapnivaló,maradt a wifi.
2012. jan. 29. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A csatlakozás alatt, mit szeretnél?

Fájlok másolását?

2012. jan. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt kéne előbb tisztázni, hogy mit is szeretnél, mert elég sok módja van ennek.
2012. jan. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fájlokat átmásolni.Oda-vissza.Már próbáltam ssh-t konquerort,es file explorert,de ezek szerintem csak a windowst rámogatják.

A telefon pedig visszautasítja ha gépröl próbálom meg.Windowst pedig nem akarok telepíteni,mert megfertözi a gépet,meg nagyon nem megbízható.

2012. jan. 29. 14:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat:rámogatják helyett támogatják-ot akartam írni.
2012. jan. 29. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Amiket mondtál egyik sem "Windowst" támogat, sőt, mondjuk az ssh-t kifejezetten linuxos környezetben hasnálják előszeretettel. :)


Kapásból, mint legegyszerűbb módszer én mondjuk egy ftp szervert dobnék a gépre (vagy http-t) és máris lehet adatot megosztani a 2 eszköz között.


Pl.: itt is van egy kis ftp-s bűvészkedés: [link]


De alapvetően az androidos telefonokon is egy linux fut, szóval akár egy egyszerű scp is szóba jöhet.

(Hmm, találta is rá programot: [link] )

2012. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszait. Sajnos egyik sem működik. Egyébként az ssh tényleg linuxos ,de a telefon visszautasítja a csatlakozást. Amikor meg telefonról próbálok meg csatlakozni a számítógépre, valamiért az sem működik. Egyébként azért mondtam az ssh-ra azt hogy nem támogatja a linuxot,mert az androidos ssh-ra gondoltam. Lan-al is próbáltam már csatlakozni. Esetleg nincs valakinek egy jó tippje?
2012. jan. 30. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!