Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek folytassa? Vélemén...

SoraDraco kérdése:

Szerintetek folytassa? Vélemény és kritika!

Figyelt kérdés

Röviden egy emberről szól aki "bekattant" és elkezdte kiírni ami összegyűlt benne. Néhol szélsőséges humora van de ezt döntsétek el ti. Ezen kívül még két fejezet féle van fent életéről.

Itt találhatjátok meg az elsőt: [link]



2015. márc. 11. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha talán nem 0,0001-es betűmérettel és szem számára kellemetlen betűstílussal lenne, akkor talán kedvem is lett volna beleolvasni. Tudom az oldalt lehet nagyítani, de ezt egy mezei felhasználó nem fogja tudni.

Nem megsérteni akartalak kedves kérdező, csak próbáltam tükrözni az általában kialakuló véleményt ha valaki felnéz az oldalra. Egyébként meg miért ne folytassa ha neki így könnyebb?

2015. márc. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valóban nagyon nehezen olvasható.
2015. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket.Ment a zöld kéz.Át lett állítva, ha esetleg most ránéznétek milyen..Megköszönném!:)

Nincs semmi bajom azzal ha folytatná.:)

2015. márc. 11. 21:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb (1. vagyok), én még annyit csinálnék, hogy vagy a hátteret, vagy a betűszínt állítanám sötétebbre, így az egész nagyon világos, nem kell túl sok de sztem egy picikét sötétebb legyen :)
2015. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A betűtipus rémes, 10 éve használták a jópofizó körlevelekben, kimondottan óvodás megjelenést ad. Keress valami szimpi talpatlan betűt. A középső oszlop, ahol a szöveg van, kínosan keskeny. Nem hiszem el, hogy nem látod, hogy ezek megnehezítik az olvasást. Ez a lila egyszerűen rémes, feltehetően bármilyen vakon választott szín jobb lenne helyette. Szóval a rossz ízlés igazi állatorvosi lova a blogod. Nézegess más blogokat és lopd el a jó dizájn trükköket.
2015. márc. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hú, ezen még van mit kalapálni.


Kérdező, te a blogodat milyen eszközről jeleníted meg? Mert hosszított képernyőjű laptopon ez a keskeny kis középre igazított blog elég szörnyű. 1366px széles a képernyőm (tehát még csak nem is a legmenőbb), a te blogod 748 px, tehát éppen csak a fele kihasználatlan... Maguk a bejegyzések meg 346px szélesek. Egyszerűen kellemetlen érzés olvasni.

Ez a dizájn, régi, 800x600px vagy 1024x768px felbontású képernyőn működne. (Nem összekeverendő a tumblr vékonyka dizájnjaival, az alapvetően mikroblog felület, nem hosszú szövegek olvasására tervezték.)

Szóval érdemes lenne valami olyan dizájnt keresni, ami jobban kitölti a rendelkezésre álló teret. Az igazán tuti az lenne, ha "responsive blogger templates" címszóval keresgélnél, mert azok alkalmazkodnak a megjelenítési eszközhöz.


2. Betűszín

Halványlilán halványszürke = olvashatatlan.

Halványlilán fehér egy fokkal jobb, de kegyetlenül nehezen olvasható. Márpedig ez egy fontos szempont, ha nem csak "kiírni" akarsz magadból dolgokat, hanem azt szeretnéd, hogy bárki is elolvassa.


3.Betűtípus

Egyik általad használt betűtípus sem tud hosszú Ő-t írni. Nagyon zavaró. Azt, hogy tudja-e az általad választott betűtípus a magyar ékezetes betűket, úgy tudod tesztelni, hogy leírod vele: "árvíztűrő tükörfúrógép" Ez a két szó az összes magyar ékezetet tartalmazza.

A szövegtörzs betűtípusa nagyon nehezen olvasható. Ezt a betűtípust inkább, rövid, nagy betűméretű, figyelemfelkeltő szöveg írására alkalmas. Hallgass a Zoligyerek tanácsára: "keress valami szimpi, talpatlan betűtípust!"


A blogspot pont azért jó, amiért rossz is: millió egy ingyenes dizájn van hozzá. Millióegyből viszont elég könnyű kifogni használhatatlan, rossz darabot is. A wordpress (azon vagyok most regisztrálva csak még egy árva szót sem írtam) ilyen szempontból biztonságosabb választás: kevés dizájn közül lehet választani, kevésbé lehet beléjük piszkálni pláne ingyen - viszont sokkal kevésbé lehet elcsellózni.

Arról, hogy érdemes-e folytatni, beszéljünk akkor, ha már nem folyik ki a szemem, ha olvasni akarom, jó?

2015. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!