Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell Windows XP Profess...

Hogyan kell Windows XP Professional rendszerben csatlakozni vezeték nélküli hálózathoz?

Figyelt kérdés

Van egy USB-s vezeték nélküli hálózati kártyám, telepítettem az illesztőprogramját, minden rendben. Windows 7 alatt minden rendben volt.

XP alatt megjeleníti a tálcán az ikont, rákattintok, egy ablakot hoz ki, egy elég kicsit (nem olyan nagyot, mint általában XP alatt, ahol jó vastag sávok vannak, hanem csak egy icipici listát). Ha csatlakozni szeretnék, WEP kulcsot kér, ami nincs, csak hálózati kulcs van.

A hálózati kulcs formátuma abcdef12

WEP kulcsnak nem fogadja el, bites hibát jelez (nem megfelelő hosszúságú, stb.)


LÉNYEG:


Hogyan tudom elérni, hogy ilyen ablakban jelenjenek meg az elérhető hálózatok?

[link]

Ne pedig ilyenben:

[link]



2015. márc. 13. 20:53
 1/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Csak tippelek :


Az első kép az a Wireles Zero Configuration utility (szerintem) a második kép pedig gondolom a wifi kártyához adott saját program.


Tehát uninstalálni kellene a második programot.


Aztán pediglen elinditani a wireless zero configuration utulity-t a következő módszerek valamelyikével :


[link]


Illetve parancssorban :


Futtatás : cmd

a parancssorba pedig a következőket kellene beirni :


net start wzcsvc


[link]


Sok sikert.

üdv.

2015. márc. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Távolítsd el a wifi-hez telepített programot.

2. Manuálisan telepítsd csak az illesztőprogramot, egyéb programok nélkül. Az eszközkezelőben a wlan hálózati kártyát kiválasztva kattints az illesztőprogram frissítésére, majd tallózd be az .inf fájl mappáját. Elméletileg lennie kellene a telepítő melett valahol .inf fájloknak is.

3. Egy esetleges újraindítás után kész vagy.

2015. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kiderült, hogy a második kép az SP2-ből származik.

Telepítettem az SP2-t, és rendesen működött a második kép szerint.

2015. márc. 15. 20:47
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve elnézést, pont fordítva.
2015. márc. 15. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is nagy valami, ha valaki nem halott egy Windows 7-hez készült, 4 éve kiadott SP1-ről, de hogy valaki a támogatási idő lejárta után jöjjön rá, hogy az Xp-hez van SP2 is... akkor elmondom még SP3 is van. Vannak ám rendszeresen frissített, el nem hanyagolt rendszerek, azt a mindenit.
2015. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy natúr XP telepítőlemezem volt, SP nélkül.

Azért tettem fel a kérdést, mert nem tudtam, hogy az első képen látható ablak csak SP2-től van.

2015. márc. 16. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!