Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Magyarországon a Steam piacon...

Magyarországon a Steam piacon eladott tételek összeg után kell-e adózni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis segítséget kérni steam piacon eladott tételek adózásáról, mert egy kisebb jegyzet formájában kiírta, hogy 174 tételt adtam már el és a korlát egy évre 200. Ekkor megkér, hogy töltsek ki egy űrlapot.(Amerikai állampolgár vagyok e, hanem akkor: lakcím, név). Idén eddig egy szerencséből kifolyólag 304 euró környékére tehető a bevételem, amit a Steam áruházában és piacán arányosan költöttem el.(miért volt ilyen sok pénzem? Mert egy játékban hozzájutottam egy értékes tárgyhoz, és azt eladtam.)


Magyarország érintett ez ügyben és az összeg után kell-e adózni?


Nem nagyon találtam a G.Y.I.K.-ben erre leírást.


Segítenétek?

Köszönöm!



2015. márc. 16. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"Az ingó értékesítési tevékenység bevételéből a jövedelmet - 2012. január 1-től - csak abban az esetben kell megállapítani, ha a bevétel a 600 ezer forintot meghaladta [Szja tv. 58.§ (9)]."
2015. márc. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát nem állíthatnak ki nekem semmilyen csekket? :)
2015. márc. 16. 17:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy erről sehol nincs állásfoglalás, például, hogy ingóságnak minősül-e egy digitális cikk.

Én annak tekintem, és innentől kezdve nem vezetek nyilvántartás a tízcentes tételekről.

Amíg nem üzletszerűen kereskedik vele valaki, addig ezért nem kell adót fizetni. (Olcsón veszi drágán adja. De ha csak azt adod el, ami "potyog", az biztosan nem üzletszerű.)

Annyi biztos, hogy a Steam egyenlegre utalt összeg is bevétel a magyar adójog szerint, tehát azon az alapon, hogy "az nem is igazi pénz" nem lehet elintézni.

2015. márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben, de mi van akkor, ha én például pár centes tárgyakból szereztem egy 2 eurót érő kulcsot, amivel kinyitottam egy 8 centes ládát. A láda tartalma pedig egy 304 eurós játékban használható kés volt. Eladtam, és abból vásároltam a Steam-en belül játékot és további játékbeli tárgyakat. Megjegyezném, hogy eladáskor rákerül a tételre két 'díj'

Counter-Strike: Global Offensive díj (10.0%)

Steam tranzakciós díj (5.0%)

Ergó: 304*0,85= kapott összeg


Bár ez nem értelmezhető adózásnak, mivel ez termel bevételt magának az üzemeltetőnek, ami után gondolom ő adózik.

Illetve mi a helyzet akkor, ha mi ezt az úgynevezett virtuális pénzösszeget vásárlásra alkalmas kreditnek vesszük?

Ez alapján én nem pénzhez jutok, hanem kredithez, ami beváltható lásd példa játékra vagy játékbeli tárgyakra.


Erre akkor mi a lehetőség?

2015. márc. 16. 21:53
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Ezek után nem kell adózni. Hidd el. Azt amit kell, leadózod a Steamnek és kész.
2015. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!