Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Magyarország mennyire érintett...

Sajtxd kérdése:

Magyarország mennyire érintett a Steam piacon eladott tételek összeg után kell-e adózni?

Figyelt kérdés

Tömörebb pontosabb választ szeretnék kérni a steam piacon eladott tételek adózásáról mert megjelent egy kis ablak hogy 152 tételt már eladtam és a korlát egy évre 200$ és mielőtt ezt elérné a steam bekér 1-2 adatot (csak lakcímet kér meg rákérdez hogy nem vagy-e Amerikai állampolgár). Nagyjából 20$ (kb:4460ft / 15€) hasznom volt amit el is költöttem az áruházba. Nem tudom Magyarország mennyire érintett ezután a kis összeg után kell-e adózni?


Sajnos a Gy.i.k. -ban nem volt erre vonatkozó leírás vagy csak én nem találtam.



2013. júl. 22. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden bevétel után kell adózni, ami kivétel azt külön leírják.

Ez után kelleni fog.

2013. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Belemélyültem kicsit a steam support-ba és ennyit találtam a témáról:


Van bármilyen kötelezettségem kereskedelmi adók, áfa, vagy bármilyen egyéb tranzakciós adó beszedésére vagy megfizetésére a Közösségi Piacon végrehajtott tranzakcióim után?


A különböző országoknak különböző szabályai vannak a digitális tranzakciók adóztatásával kapcsolatban. A legtöbb joghatósági területen nem követelik meg a magánszemélyektől kereskedelmi adók, áfa vagy egyéb alkalmi eladásokkal kapcsolatos adók regisztrációját, beszedését, megfizetését vagy használatát, amennyiben nem minősülnek „hivatásos” eladónak. Azonban a végső felelősség annak megállapításában, van-e bármilyen alkalmazandó adózási követelmény a Közösségi Piacon végrehajtott eladásaiddal kapcsolatban a te felelősséged, így ha aggaszt ez a kérdés, neked kell konzultálnod saját adószakértőddel. A mi adminisztrációs költségeink tekintetében vedd figyelembe, hogy ha bármilyen kereskedelmi adó, áfa, vagy egyéb adó esedékes azzal a kifizetéssel kapcsolatban, azok megfizetése a mi felelősségünk lesz.


Fórumon pedig leírták hogy mivel a steam zárt rendszer és nem történt pénz mozgatás a steam-ről számlára (amúgy se lehet) hanem el lett költve az áruházban ezért nincs semmilyen adókötelezettség mivel igazából nem pénzt, hanem store creditet kapsz.


Mindig tanul valami újat az ember azért köszönöm hogy reagált a kérdésemre.

2013. júl. 23. 01:09
 3/4 anonim ***** válasza:

"Fórumon pedig leírták hogy mivel a steam zárt rendszer és nem történt pénz mozgatás a steam-ről számlára (amúgy se lehet) hanem el lett költve az áruházban ezért nincs semmilyen adókötelezettség mivel igazából nem pénzt, hanem store creditet kapsz. "


Nem akarlak elkeseríteni, de :


"(2) Bevétel a magánszemély által bármely jogcímen és bármely formában - pénzben (e törvény alkalmazásában ideértve a készpénz-helyettesítő eszközt is), és/vagy nem pénzben - mástól megszerzett vagyoni érték. Nem pénzben megszerzett bevételnek minősül különösen


a) az utalvány (ideértve különösen a kereskedelmi utalványt és minden más hasonló jegyet, bónt, kupont, valamint egyéb tanúsítványt, amely egy vagy több személy árujára vagy szolgáltatására cserélhető, illetve egy vagy több személy esetében is alkalmazható kötelezettség csökkentésére);"


[link]


Persze ezer más kérdés felmerül, kezdve azzal, hogy pontosan milyen adónemeket kell fizetni. (A 16% szja mellé még kellene 27% egészségügyi hozzájárulás is.) Pontosan minek minősül egy digitális kártya? (Ingóságot ugye adómentesen lehet eladni 600 ezer forint bevételig.) A bevétellel szemben kiadásnak tekinthető-e, hogy csak azért jutsz hozzá a kártyákhoz, mert megvásároltál X mennyiségű játékot Y pénzért?

Csupa izgalmas kérdés egy párezer forintos tétel miatt.

2014. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is ez volt a problémám mint neked, tehát akkor biztonságos volt hogy adatot adtam be ? Csekket vagy ilyesmit nem küldhetnek ki ugye? mert szabálysértést nem követtem el csak steam piacon vettem és adtam el tárgyakat
2014. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!