Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy billentyű karakter módosít...

Egy billentyű karakter módosításában kérnék segítséget. Orosz abc-ben a \ (magyarban ű, í) a ё betűre. Vagy az ű-t vagy az í-t szeretném rácserélni, de szeretném, ha amikor magyar nyelvre visszaváltok, ott marad minden a régiben. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Nem rég eldöntöttem hogy elkezdek oroszul tanulni, de hiányzik egy betű, a billentyűzetemről, mégpedig ez: ё. Ennek a betűnek a magyar billentyűzeten a - billentyűtől jobbra kéne lennie. Viszont ha az ű és az í betűt lenyomom, mindkét billentyű a \ karaktert hozza elő. Nekem ebből elég egy bőven. Tudja-e valaki, hogy az orosz nyelvi beállításban meg tudom-e változtatni a \ karaktert adó ű/í-t "ё"-re. És ha igen, a magyar billentyűbeállítások ugyanazok maradnak? Köszönöm a válaszokat! :)

2015. márc. 19. 16:40
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Ezt találtam (nem tudom, müködik-e a mai windows-okon) : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Megtaláltam a problémát, ott volt az, csak elég fura helyen, ugyanis a windows a 0-hoz rakta be. Windows 8-am van egyébként, szóval akinek hasonló problémája lenne, a 0-nál találja meg a ё betűt, a 0-t pedig az ö betűnél! Bár ha át lehetne pakolgatni a 0-ról mondjuk az ű-re sokkal kényelmesebb lenne. És a 0 is visszakerülhetne eredeti helyére. Hátha sikerül, majd elválik. :)
2015. márc. 19. 18:21
 3/3 A kérdező kommentje:

A megoldás itt leledzik: https://www.youtube.com/watch?v=l5h5ixlRIAA

Csak töltsétek le a microsoft keyboard layout creator-t, és menni is fog. A videóban benne van a folyamat is. Mindenkinek jó aki a billentyűkiosztást akarja megváltoztatni, bármilyen nyelven.

2015. márc. 31. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!