Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sikerült leönteni a laptop...

Sikerült leönteni a laptop billentyűzetet.2 nap szárítás után bekapcsoltam, és ha pl. leütöm a "t"-t akkor "vgt" jelenik meg. Több billentyűnél is ha leütöm, más karakterek jelennek meg. Szervíz nélkül hogy lehetne ezt orvosolni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 20. 13:05
 1/5 lambo96 ***** válasza:
Miután leöntötted egyből kikapcsoltad és szárítottad, vagy még használtad?
2013. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csacsi2 ***** válasza:

Szedd szét és alkoholos rongyal tisztogasd meg a gombok érintkező részét és a gumilapot (és a rajta lévő félvezetőt ahol érintkeznek)( persze ott is tisztítsd meg ahol ragacsos / koszos.

Majd rendesen szárítsd ki.

ne félj tőle nam annyira érzéken a cucc, de azért körültekintően és figyelj oda ne hulljanak ki a gombok (kellemetlen visszatenni)

Ha szétszeded ugrik a garancia, de anélkül nem fog menni.

2013. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kb.5 percig volt elvileg még bekapcsolva a merénylő elmondása szerint. egyébként asus k50ie laptopom van. kivettem a billentyűzetet, de szétszedni nem tudom, legfeljebb a billentyűket kivenni belőle és ott megtisztítani amit az előbb meg is tettem alkoholos vattával. amit kihúztam a laptopból fóliaszerűséget amibe sok vékony áramkör vagy mi fut azt is megtisztítottam, de sajnos semmi változás. 15 billentyű kivételével mind kifogástalanul működik. mit gondoltok? egy új billentyűzet orvosolná a problémát? már az sem érdekel, ha 10 ezer felett kell költenem rá.
2013. jan. 20. 22:30
 4/5 csacsi2 ***** válasza:
Nem tudom miért ragaszkodsz a "Szervíz nélkül " -i megoldáshoz. Lehet a zárlat valamit tönkretett amit műszerekkel be tudnak mérni.Lehet ha veszel egy új billentyűretet akkor azzal sem megy és + még viheted szervízbe. Mikor beviszed szétkapják és mondanak árat. ha nem felel meg akkor max egy kissebb összeget hagysz ott a vizsgálatért, jobb helyeken nem kérnek érte pénzt.
2013. jan. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
usb-s billentyűzettel működik, nem tudom ez mennyit számít. nincs időm sem pedig türelmem ilyenek miatt rohangálni a szervízbe, ezért írtam. de úgy néz ki ez elkerülhetetlen lesz...
2013. jan. 20. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!