Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi terheli le ennyire a...

Mi terheli le ennyire a gépet, van megoldás?

Figyelt kérdés

Nem egy erős gépről van szó (Lenvo G50-30 2GB RAM változat(van otthon 2db 4gb és 1db 6gb RAM-om, de nem passzol belé, ezt nem tudtam vásárláskor -.-"))

Főleg csak netezés, irodai használatra kell.

Eredeti Windows 8.1 van rajta, nem a gyári, hanem Dreamspark-os.

Nos a lényeg az, hogy elindul a gép és a RAM általában rögtön 60-80% százalék között van úgy, hoyg semmit sem csinálok. CPU 20-100% között ingadozik. Disk 70-100%. Minden felesleges rogram ki van kapcsolva induláskor.

A gép még az egyszerű mappákat is lassan nyitja meg és persze rögtön felugranak a %-k maxra. Böngészőnek Operát használok, ami eleinte jó volt, de most már űberlassú.

Ha megnyitom az intézőt a legtöbbet lefoglaló dolog valami "Host services" amiből általában van 2-3 darab és még azokon belül 7-15 dolog. Aztán jön a vírusirtó(Avast), system, stb.

Mit tehetnék ez ügyben. Sajnos új gépre nem telik, de ez is kb. 5 hónapos, januárban volt rá téve új windows.

Amiket szokok: Advanced System Care, SpyBot, CCleaner, Avast ellenőrzések.

Előre is köszönöm!


Keress kérdéseket hasonló témákban: CPU, használat, RAM, host, szolgáltatás



2015. márc. 19. 21:07
 1/9 anonim válasza:
Ha megnyomod a gépen a CTRL+DEL-t és megnyitod a feladatkezelőt látni fogod hogy mi eszi ennyire a gépet.
2015. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos fut egy csomó szar a háttérben nekem is ez szokott lenni aztán kiiktatom a felesleges szarokat.Böngészőnek ajánlom a maxthon cloud-ot én is azt használom és szerintem baromi gyors.
2015. márc. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez valszeg vagy szoftverhiba vagy egy combos kézzel írt vírus.

Azt tudom javasolni nézd át a letőltéseket,program files mappát,system mappát ha valami gyanusat találsz benne küldjed rá az antivirust!(lehetőleg eset nod 32 antivírus 5/6 ot (netről le lehet szedni serial key-el))

Jó kutatást! :)

2015. márc. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kiiktattam már kinden felesleges dolgot. Engem főleg az érdekel, hogy azok a "Host services" név alatt futó dolgok mik + hogy tudnám őket kiiktatni
2015. márc. 19. 21:16
 5/9 anonim ***** válasza:

"RAM általában rögtön 60-80% százalék között van"

Ez a Superfetch miatt van, normális, ez nem lassít, hanem gyorsít. (olvass utána.)


"CPU 20-100% között ingadozik"

Feladatkezelő részletek fülét nézd meg, hogy mi használja. Ezt oszd meg velünk. (Ha valamelyik svchost.exe, akkor arra jobbklikk, majd ugrás szolgáltatásra, és a listán *kiemelt* szolgáltatások listáját írd le ide.)


"Disk 70-100%"

Valószínűleg összefügg az első kettővel. Ha nagyon rá akarsz keresni, akkor a feladatkezelő teljesítmény füléről indítsd el a teljesítményfigyelőt, és ott a lemez szekciót figyeld. Ha rendezed a listás teljese lemez olvasás+írás alapján, akkor láthatod, hogy mi darál. itt érdemes figyelni a fájlnév oszlopot is, nagyon sokatmondó lehet.

2015. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
54%

Anyám laptopjával is ez volt a helyzet. Azon még XP volt fent és nemhogy a mappákat lassan nyitotta meg, de még a kurzor is akadt.

Kipróbáltam rajta én is a win8-at, de azzal is baromi lassú volt.


Egy teljes nap keresgélés után az interneten, ráakadtam a Lubuntu 14.10 asztali verziójára ami sikeresen megoldotta a problémát. Ez egy linux alapú oprendszer amit direkt ilyen gépekre írtak.

Gyorsan és hibamentesen lehet azóta rajta netezni, képeket nézegetni meg ilyen apróságokat csinálni, ami anyámnak pont elég.


Neked is jó lehetne, mert az irodai programok (linuxnál Libre Office-nak hívják) is jól futnak rajta és tökéletesen kezelik a windowsos office fájlokat is. Mellesleg ingyenes. Innen le tudod tölteni ha tetszik: [link]

2015. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21:18: A linux szuper dolog, de rohadtul nem ez volt a kérdés. (Mellesleg aki a feladatkezelőt önállóan nem tudja használni, annak nem ajánlanék linuxot. Előbb az alapokat kell megtanulni.)
2015. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A kérdés az volt, hogy mi a megoldás. Mivel, én ezt a megoldást találtam korábban erre a problémára, így szerintem válaszoltam a kérdésre. És ha anyám elboldogul vele, akkor szerintem a kérdező is. =)
2015. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
+1 a linux :D
2015. márc. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!