Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy office fájl (word, excel)...

Egy office fájl (word, excel) lehet vírusos?

Figyelt kérdés
Egy biztosan vírusos gépről kellene néhány fontos excel és word fájlt lementem és átmásolnom a gépemre. Tartalmazhat vírust? (Én szerkesztettem mindkét fájlt, de nagyon durván vírusos lett maga a gép, én pedig nem azt szoktam használni, így nem foglalkoztam vele, viszont most szükségem lenne azokra a fájlokra)
2015. márc. 20. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze.
2015. márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet vírusos, de ritka.
2015. márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és van valami megoldás ilyenkor?
2015. márc. 20. 19:36
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományos vírus nem lehet benne, hiszen nem futtatható. Makróvírus lehet, de az már kb. 15 éve nem divat, mert azóta az Office csak ötvenszeres rákérdezés és spec. beállítások engedélyezése után enged makrókat futtatni. Akkor is az orrod alá tesz 47 figyelmeztetést.


Ha sima dokumentumaid vannak, azok nem lehetnek fertőzöttek.

2015. márc. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

> és van valami megoldás ilyenkor?


Vírusirtó program, esetleg.

2015. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!