Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a piros gomb?

Mi lehet ez a piros gomb?

Figyelt kérdés

A laptopom billentyűzetén van egy kiemelkedő, piros, gomba formájú gomb, amivel az egeret tudom kezelni.

Mire való?

Mert jó, írtam, hogy egér, de elég pontatlan és kevésbé használható, 100* inkább touchpad.


2015. márc. 31. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Egér, jól írtad. Pöcökegérnek hívják, ha jól tudom.

Régen, a touchpad előtti időkben, csak olyan volt a laptopokon. Manapság pedig egyre ritkább, én leginkább üzleti laptopokon látom csak mostanában. (Egyébként vannak olyanok, akik jobban szeretik, mint a touchpadet. Én mindkettőt utálom. :) )

2015. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Pöcökegérnek hívják, ha jól tudom."


Vagy inkább hanyattegér, esetleg trackball. A tied maximum gúnynév.

2015. márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SimkoL ***** válasza:
Az #1-es jól tudja, valóban pöcökegér a neve.
2015. márc. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2xSü ***** válasza:

> Vagy inkább hanyattegér, esetleg trackball.


A hanyattegér más. Ott egy golyót kell görgetni. Az angol nevében benne is van: trackBALL. Itt viszont egy joystick szerű pöcök van, nem golyó. Ennek viszont valóban pöcökegér az általánosan elterjedt megnevezése.

2015. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:
A hanyattegér név a golyós egerek idején volt szellemesen találó. A mai fényegerek mellett megszűnt a szemléletessége, szerintem már csak a jópofasága tartja életben ideig-óráig, úgy tűnik, a jelentése halványulóban van.
2015. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat.

Azért nem értettem, mert egy rakás szar egyébként.

2015. márc. 31. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!