Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elveszett fájlokat hogyan...

Elveszett fájlokat hogyan lehet visszahozni?

Figyelt kérdés
Történt az, hogy volt egy mappában olyan 1100 kép, amiből az utolsó százat egy kijelöléssel akartam átnevezni, hogy a nevük xy (1) meg xy (2) legyen... És ekkor valamiért ezek a kijelölt képek eltűntek a gépről. Nem tudom, mi történhetett, eddig még sose volt ilyen. A lomtárba se került. Végignéztem a gépen mindent, de sehol sincsenek. Mit lehet tenni? (Win 8.1)
2015. ápr. 11. 03:42
 1/5 donfetibo ***** válasza:
Vannak rá programok, Recovery vagy undelete valami ilyesmik próbáld ki!!!☺☻
2015. ápr. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam 5-félét is, mindent megtaláltam, de pont az a 4 kép nincs meg egyikkel se, amelyik a legfontosabb volt.
2015. ápr. 11. 06:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez sajnos ilyen. A merevlemezen a törölt fájlok nem vesznek el, hanem mikor törlöd őket, utasítást adsz arra, hogy mostantól az a szektor felülírható. Ha időközben már írt oda a merevlemez - amire egy jól karbantartott, töredezettségmentesített HDD esetében nagy esély van -, akkor azt már sajnos se drága helyreállítók, se maga Jézus nem tudja visszanyerni. Sajnálom, ha pont azt a négyet nem találod, akkor annak oka van, nem a program ludas.
2015. ápr. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó, hát a világ nem fog összedőlni, csak most elég dühös vagyok, mert szükségem volt rá. Miért törlődik le egy csomó kép teljesen a gépről, mikor éppen csak pötyögöm be az új nevét? Csak átneveztem, és ahogy mellékattintottam, hogy mentse a változást, felszívódott az egész. A touchpad is kikapcsolva, nehogy véletlen az okozzon kárt. Meg ha véletlen valamit mellényomok, akkor is csak a lomtárba kéne kerülnie, de az is üres volt. Miniatűr, 60x90-es méretben megvan szerencsére, de az eredeti ennek kb. 60-szorosa volt. Remélem, sikerül még hasonlót csinálnom, mivel egyetemi munkához kellett. Eddig még sose történt ilyen, nem értem, mi a frász okozhatta, de bezzeg csak azok a képek jöttek vissza, amiről volt másolatom, mert ez a négy volt az, amit még nem írtam ki semmilyen adathordozóra, csak a gépemen volt meg. :/
2015. ápr. 11. 07:40
 5/5 donfetibo ***** válasza:
Hát igen van ez így erre mondják, hogy Mürfy törvénye, ami el tűnhet az el is tűnik!!! 1 jó tanács, ha tényleg olyan fontos volt akkor máskor ha el készíted az legyen az első, hogy pendrivera kimásolod és aztán nevezgeted vagy amit akarsz, szerintem fogadd meg a tanácsomat én is jártam már így!!!☺☻
2015. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!