Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hz-et hogyan kell számolni?...

Hz-et hogyan kell számolni? Teljesen tanácstalan vagyok, el se tudom kezdeni?

Figyelt kérdés
Számítsa ki az emberi fül adatátviteli kapacitását a következő információkból. Az emberi hallás 22 kH z frekvenciáig terjed. Ahhoz, hogy egy 22 kHz-es hangjelből minden információt kinyerjünk, a hangból mintát kell vennünk a határfrekvencia kétszeresével, 44 kHz-cel. Egy 16 bites intenzitásérték valószínűleg elég a legtöbb hallható információ kinyerésére (azaz a fül nem tud 65 535-nél több intenzitásszintet megkülönböztetni).
2015. ápr. 14. 08:45
 1/6 Tengor ***** válasza:

Azért, mert 16 bit elég, abból hogy következik, hogy a fül nem tud több intenzitást megkülönböztetni? Sehogy.

Igazából mit akarsz kiszámolni?

2015. ápr. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez egy kérdés, nem tudom mit kell számolni nem is értem, a teljes kérdést bemásoltam.
2015. ápr. 14. 09:21
 3/6 A kérdező kommentje:

"Számítsa ki az emberi fül adatátviteli kapacitását a következő információkból."


Gondolom ki kellene számolni MB/s -re

2015. ápr. 14. 09:22
 4/6 A kérdező kommentje:
Volt ilyen kérdés a szemre vonatkozóan is, azt megtudtam csinálni.
2015. ápr. 14. 09:22
 5/6 Tengor ***** válasza:
44 kHz-en veszünk mintát, akkor az 44 ezer mintavételt jelent másodpercenként. Ha egy minta 16 bitbe kerül, akkor egy másodperc 704000 bitbe kerül, ami 704 kb/s.
2015. ápr. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2015. ápr. 14. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!