Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szeretnék 3 monitort használni...

Szeretnék 3 monitort használni,1 VGA-val. Tanácstalan vagyok! Segíts! Lehetséges?

Figyelt kérdés

Van 3 1280x1024-es LCD monitorom. (képfrissítés, képátló, arányok stb megegyeznek!)

Külön külön működik mindegyik! NVidia videokártyámon van egy VGA és egy DVI kimenet. Vettem egy átalakítót a DVI-re (így vga kábellel rá tudtam kötni a második monitort). Működik tökéletesen!

A kérdésem az lenne, hogy tudom megoldani a 3. monitort szaggatás nélkül (eyefinity és társai nem jöhetnek szóba! annyit nem ér!) ?

Próbáltam alaplapi VGA portra dugni, átállítottam de nagyon szaggat. Esetleg VGA elosztóval , usb-vga/dvi átalakítóval , vagy hdmi-vga/dvi átalakítóval megoldható a dolog?

Csak mert feleslegesen nem veszem meg egyiket sem!

Leginkább filmezésre kellene, de alaplapi VGA-ra dugva a 3. monitort élvezhetetlen volt az akadozós kép, pedig a vas elbírja!

(Csak olyan írjon, aki már próbálta, nem szeretnék felesleges költségekbe futni)



2015. jan. 13. 14:13
 1/4 logs ***** válasza:
ha a GPU elbírja, akkor egy HDMI-VGA átalakító szaggatás nélkül kéne, hogy menjen. de tényleg vigyázz, hogy a GPU támogasson 3 kijelzöt!
2015. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A vga aljzatra rákötsz egy vga elosztót, és kész. Az hogy szaggatás mentesen fog-e működni, az a vga erejétől függ.
2015. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alaplapi videokártyához tuti feltetted a passzentos driver-t, és bekapcsoltad a hw gyorsítást a videoplayer-ben? Egy 2d filmet egy alaplapi fos intel gpu is kiizzad magából.
2015. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, minden driver (legfrissebb, W8.1 x64) fenn van. Ha magára az alaplapira kötöm nincs semmi baj (egyedül). Viszont ha a 3 monitoron akarom egyszerre nézni a filmet akkor a 3. monitoron szaggat a kép. Mintha nem akarna együtt dolgozni a videokártyával (ez elbírja , fullhd-ben filmezek/vágok rajta). Ezért gondoltam hogy meg kellene kerülni az alaplapit valahogy.

(Ment a zöld kéz mindekinek!)

2015. jan. 13. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!