Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Illegális megtekintenem egy...

Illegális megtekintenem egy személy böngészési előzményeit?

Figyelt kérdés
Az illető nem rendelkezik adminisztratív jogosultságokkat, és semmiféle része nincs az internetbérletből, melyet én állok. Tudom, a hozzáférési engedélyét korlátozhatom, de vajon megtekinthetem-e a böngészési előzményeit?

2015. ápr. 17. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az ide vonatkozó jogszabályokat, de én személy szerint a levéltitokkal tartom egyenértékűnek az ilyesmit.

Hangsúlyozom, ez a személyes véleményem !!

2015. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mármint nem nézheted meg. :) (Ellentétes a címben megfogalmazott és a leírásban megfoglamazott kérdés)
2015. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor nézhetnéd meg, ha előtte írásban tájékoztatod, hogy a forgalmat X és Y okból monitorozhatod.
2015. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hibás megfogalmazásért. Kérlek, indokoljátok a válaszotokat (esetleg forrás?), mert én személy szerint logikusnak tartom, hogy teljes joggal monitorizáljak bármely forgalmat, amely az én rendszeremet használja. Például, ha építek egy magánutat az erdő közepére (jogosult vagyok rá), fenntarthatom a jogot, hogy minden egyes elhaladó személygépkocsi sebességét és rendszámát lejegyezzem. (Remélem, ez elég hasonló az én konkrét példámra). Előre is köszönöm a releváns válaszokat!
2015. ápr. 17. 12:15
 6/6 anonim ***** válasza:

A munkáltatónak is értesítenie kell a munkavállalót, ha olyan szoftvert használ a gépeken, amelyekkel ellenőrzi a felhasználó tevékenységét. Pedig ott tényleg indolt lenne az ellenőrzés.

Másik példa: beülsz egy kávézóba, használod a Wifit. Mivel az a kávézó rendszere, simán megfigyelheti hogy miket csinálsz? Szép is lenne.

2015. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!