Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Törölt fájlokat vissza lehet...

Törölt fájlokat vissza lehet állítani? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval igazából az lenne a kérdésem, hogy egy csomó fontos fájl volt lementve a gépemre (dokumentumok, képek, videók, hangfelvételek), amikore nagyon szüksgéem lenne, de a gép megadta magát nemrég, így újra lett telepítve, a dolgaim pedig eltűntek. Valamilyen úton-módon vissza lehetne állítani? Esetleg van valaki, aki ilyesmivel foglalkozik? Tényleg nagyon fontos lenne.

2015. ápr. 18. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha SSD-ről van szó, nem. Ha merevlemez, akkor pedig tőled is függ. Egy jól karbantartott merevlemez, ami töredezettségmentesítve volt az szép rendszerezett, egymást követik a teleírt szektorok. Amint ezt felülírtad az új telepítéssel, ezek elvesztek, innen semmi nem hozza vissza az adatokat. Kereshetsz drága céget, ők sem tudnak mit tenni, még akkor sem, ha 300e forintot fizetsz érte.


A legtöbb, amit tehetsz az az, hogy keresel egy-két minőségi visszaállító programot (pl. EaseUS Recovery, Recuva stb.), aztán próbálod megtalálni a fájlokat, míg azok a szektorok nem lettek felülírva. De ha meg is találod őket, számíts arra, hogy sok dokumentum és kép olvashatatlan lesz már.

2015. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és így értelemszerűen: ne másolj semmit ide-oda feleslegesen, mert minden új adat, amit írsz a lemezre felülírja a régi szektorokat, csökken az esélye annak, hogy bármit is vissza tudsz nyerni.
2015. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Gábor_79 ***** válasza:
Szakember nem vagyok, de azt véletlen tudom, hogy nem lett volna szabad használni, mert az új rendszer folyamatosan ír rá. Így az idő elteltével, a kinyert adatok mennyisége és a siker esélye csökken.
2015. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 csacsi2 ***** válasza:
Egyszer formázás és újratelepítés után (közvetlen) visszahoztam kb60%-ban a fájljaimat (főleg képek,dokumentumok és kis méretű fájlok) a getdataback for ntfs -el. nagyon hatékony ezért a program fizetős, nem lehet ingyenesben használni.nagyobb fájlok viszont használhatatlanok lettek. Amit eddig írtak az mind igaz, míg használod a lemezt annál kevesebb az esélye hogy a fájlokat visszahozd. Függ attól is hogy mekkora a merevlemez mérete. megjegyezném azonnal cselekedtem, nem használtam a lemezt! Ingyenseben a recuva-t tudnám mondani.
2015. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gábor_79 ***** válasza:
51%
thepiratebay(pont)se/torrent/11738551/GetDataBack4(pont)33Portable Ezt magam töltöttem. a kerek zárójeleket ponttal helyettesíteni.
2015. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!