Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen utódot válasszak a...

Bogeyman kérdése:

Milyen utódot válasszak a laptomomnak?

Figyelt kérdés

Van egy IBM Lenovo T61p. Szeretném lecserélni, de nem tudom, hogy melyik márka stb.. lenne méltó utodja. Cnc programozó vagyok, igy sokat dolgozok az AutoCad programmal. Ez a legfontosabb, hogy rendesen fusson rajta. Ezen felül néha 1-2 játék (semmi extra mint pl: GTA 5, olyan 2-3éves játékok), youtube, skype stb...


Az ötleteket előre is köszönöm.


Jah és a mostani gép paraméterei ha valakit érdekel:


2.4GHz Intel Core 2 Duo T7700

4Gb ram

NVIDIA Quadro FX 570M (256MB)

15.4-inch WUXGA (1920 x 1200) TFT Display



2015. ápr. 19. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Kihagytad a legfontosabbat: mennyi pénzt szánsz rá? Azt ne felejtsd el, hogy a T61 annak idején csúcs üzleti gép volt, mai áron olyan 5-600k Ft-ba került. Ha ugyanazt a minőséget szeretnéd megkapni, az most is legalább ennyibe fog kerülni.
2015. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Quadro gépek: HP Zbook, Toshiba Tecra, Dell Precision M sorozat, Lenovo Thinkpad W sorozat.


Ha nem lényeges a Quadro kártya és szeretnél valami könnyebbet és vékonyabbat, akkor esetleg Dell XPS vagy Macbook Pro. Ezeken a nagyobb felbontás miatt nagyon kényelmes 3d alkalmazásokkal dolgozni.

2015. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Mielőtt lepontoznának az utolsó kettő miatt, hozzá tenném, hogy a Macbook-hoz biztosan tudom, hogy rá tudsz kötni desktop VGA-t a Thunderbolt porton keresztül. A Quadro-s gépek árából gyakorlatilag meg tudsz venni egy sokkal könnyebben mozgatható, jól megépített gépet, plusz egy erősebb desktop Quadro kártyát, amit otthon rá tudsz kötni GPU intenzív feladatokhoz, pl. rendereléshez. Az XPS esetében nem tudom, hogy ez megoldható-e, de szerintem ott is van rá megoldás.
2015. ápr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Olyan 4-500 ezer körül gondoltam rákölteni, de ez nem szigorú megkötés :)


#2 Dell XPS

2015. ápr. 19. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy kicsit túllőttem az árat, a Quadro-s gépek kb. 700-nál kezdődnek.
2015. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 15"-ös XPS-ben amúgy egy GT 750M van és elég magas az ára(730 körül). Ha vennél hozzá egy külső Quadro kártyát, akkor ár-érték arányban jobban jársz egy MBP-val, hasonló hardver van benne + SSD és kb. 100ezerrel olcsóbban megkapható.
2015. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!