Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem működik a mikrofonom...

Miért nem működik a mikrofonom, ha be van dugva a fejhallgató?

Figyelt kérdés
Pár napja jelentkezett a probléma, a mikrofonom tökéletesen működik, amikor nem használok fejhallgatót, de ha bedugok egy fejhallgatót akkor nem működik a mikrofonom.

2015. ápr. 21. 15:41
 1/10 anonim válasza:
Amikor a fejhallgató be van dugva, akkor a hangfal is? Ha igen, húzd ki a hangfalat, nekem az volt az oka.
2015. ápr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nincs hangfal laptopot használok
2015. ápr. 21. 21:14
 3/10 Lajos54 ***** válasza:

Ez a laptop felépítésétől függ. Kérdés, hogy a hangkártyának milyen kivezetése van.

Amúgy milyen mikrofonról van szó? A beépítettről?

A bedugott fejhallgató dugója leválaszthatja a beépített mikrofont, ha olyan a felépítettség.

Esetleg a hang beállításoknál nézzél körül.

2015. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

beépített

asus x550c

2015. ápr. 21. 22:22
 5/10 Lajos54 ***** válasza:
Úgy tűnik, ennek a típusnak olyan csatlakozója van, ami egyben fejhallgató kimenet, és mikrofon bemenet. Tehát nem a hagyományos 3 érintkezős sztereo mini jack, hanem 4 érintkezős. Ezt egydugós headszetthez fejlesztették ki. Valószínűleg a fejhallgató bedugásakor leválasztja a beépített mikrofont. Némelyik típusnál a hangbeállításoknál ki lehet választani olyan opciót, hogy ne válassza le. Nézd meg a készülék használati útmutatójában.
2015. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
de eddig teljesen jó volt, csak most állítódott át valami.
2015. ápr. 22. 14:30
 7/10 Lajos54 ***** válasza:
Éppen ezért nézd meg a használati útmutatót, vagy (és) nézd át a hangbeállításokat. Utóbbit véletlenül is módosíthattad, vagy akár egy mostanában használt program is átállíthatta.
2015. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem is ez a problémám.

Egy ideig teljesen jól működött ( fülhalgatóval / hangfallal is működött a beépített mikrofon ), majd mikor később bedugtam egy fülhalgatót / hangfalat / erősítőt stb., nem működik a mikrofon, kivéve, ha bedugok oda is egy mikrofont. azaz ha fülest használok kell nekem nem beépített mikrofon is WHY?

Eddig jó volt.

2016. márc. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Edit:

Megoldva a probléma( előbb írtam)

a lényeg az volt, hogy egy újabb, jobb drivert kellett felraknop az alaplapom oldaláról.. stb.

2016. márc. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nekem más volt a problémám:

a realtek hangkezelő nem fejhallgatónak érzékelte mikor bedugtam hanem kihangosítónak.

2016. ápr. 3. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!