Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » WinSxS mappa tartalma?

WinSxS mappa tartalma?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egy olyan problémával küszködök, hogy nincs elég hely a rendszer meghajtón.

60GB-os SSD-n van a rendszer, már próbáltam a lemezkarbantartót, azzal sikerült is 1 gigát csinálni, de akkor is 10GB jó lenne ha megmaradna mert valamennyit hagyni kell az SSD-n annak érdekében, hogy ne csökkenjen az élettartama.

Nos, nemrég azt a tanácsot adták, hogy nézzem át a C:/Windows/WinSxS mappát, hát egy csomó mappa van benne pontosan 19.689 mappa, no hát a hülye fogja végignézni mindet, de a lényeg, hogy ez a WinSxS 6,49GB-os eszik, azért elég sok szerintem, és azt mondták hogy ezek itt driverek és a Windowshoz érkező frissítések lényegtelen részei meg ilyenek, de igazából nem merek belenyúlni, nekem nehogy elb*szkuráljam aztán nem lesz gép, amíg megint újra nem rakom.

Nos ebből a mappából hogy tudom kiszűrni az ilyen lényegtelen dolgokat?

Okozhatok-e bármilyen kárt a rendszerben ha nem jó dolgot törlök?

A válaszokat előre is köszi.



2015. ápr. 24. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A winsxs mappához ne nyúlj hozzá, mert jól tudod, ha onnan valamit törölsz, összeomolhat a rendszer, 6.49GB egyáltalán nem nagy méret neki. A 10GB pedig hülyeség is, meg nem is. A TRIM számára kell fenntartani 8-10%-ot (OP), hogy tudja szállítani a szemetet a processzorja, tudja őket törölni. Ez a te estedben 6 giga, és célszerű lett volna megadni még a rendszer telepítése után - mert mostanra hiába zsugorítanád ki neki, valószínűleg már túl kevés a hely. 60GB-os SSD eleve nem túl nagy, ~50GB-od lehet, ami felhasználható. Ha hibernációs fájl nincs, rendszervisszaállítási pontokat törölted, akkor ez ennyi, max programok eltávolításával tudsz helyet nyerni.
2015. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy semmi progi nincs az SSD-n, csak a Win 8.1 és az alapvető driverek (VGA, hangchip, integrált hálókártya meg a többi) és kész, mikor fel raktam a 8.1-et, akkor 20GB-ot nyomott, azóta nem hiszem, hogy jött volna 20GB-nyi plusz a rendszerbe, a driverek meg megint nem nyomhatnak 10 gigát.

55,5 gigát használhatok, de ha olyan az SSD mint a HDD-m akkor meg röhögni fogok, mert az egyik HDD 200GB-os de azt írja, hogy 186 GB használható fel..... no itt jön az érdekes része, ugyanis 182,xx GB-nyi cucc van fent a HDD-n és és még mindig van szabadon majdnem 8GB, és ez 4GB-al több mint a 186. (ez nem fura egy kicsit?)

Sajnos ezt a 60-as SSD tudtam beszerezni 9K-ért 3 év garival (még mindig van rá 2 és fél év gari) de gondoltam rá, hogy ennyi garival 10K-ért simán eladom (újonnan 13K ez az SSD), hozzáteszek 3K-et és "használtan" veszek egy 120-as vagy ha nagyon megmérgesedek akkor egy 240-est.

De amíg nem lesz pénz addig sajnos valami átmeneti megoldást kell találnom arra, hogy ne fogyjon el a hely az SSD-n amíg nem lesz egy nagyobb.

2015. ápr. 24. 20:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Használj esetleg akkor pl. SpaceSniffert, hátha megmondja, hogy mitől olyan nagy.
2015. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már szemmel is megmondom, hogy a 3/4-e AMD nevű (HD7970 kártyához driver gondolom), meg MSI (no ez hogy kerül ide?) és x86-os mappák, ennyi ez alkotja a WinSxS mappát.
2015. ápr. 24. 21:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem. AMD hozta az első 64 bites processzort, és a 64 bit nekik köszönhetően terjedt el. Mai napig hozzájuk tartozik az alap, azért van annyi AMD nevű abban a mappában.
2015. ápr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csináltam még egy lemezkarbantartót ma, és előjött egy olyan fül amin belül ezt találtam, hogy visszaállítási pontok törlése.

Figyelmesen el is olvastam, tehát kárt ezzel nem okoztam a rendszernek, és azt írta, hogy a mai visszaállítási pont kivételével minden eddigit kitöröl.

Nos így sikerült a 8GB szabad helyből 17,8 GB-ot varázsolni, de konkrétan mi is ez a visszaállítási pont?

Meg hogy a fenébe tudott 2014.10.15-től 10GB-nyi helyet hízni ez a visszaállítási cucc?

Egyáltalán mire jó ez?

2015. ápr. 26. 17:38
 7/11 anonim ***** válasza:
Már az első kommentben is le lett írva, de örülök, hogy megváltottad magadnak a világot. A Windows minden fontosabb esemény (programtelepítés/törlés/kakil a gyerek) csinál egy biztonsági mentést, ami alapján vissza tudod állítani a rendszert egy korábbi állapotra, ha valamiért megsérülne.
2015. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Viszont amióta írtam, azóta megint eltünt 300 mega, most ez nem tudom mennyire súlyos de hát ha minden nap ezt fogja csinálni én felkötöm magam most már a gépem meg kidobom az emeletről a fenébe.
2015. ápr. 26. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj ezen ennyit, és ha ennyire zavar, kapcsold ki a visszaállítási pontokat.
2015. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egyszer kipróbáltam újratelepítés előtt (vesztenivalóm nem volt), hogy hogy mi lenne, ha törölnék onnan valamit. Találomra töröltem egy fájlt, és onnantól nem is tudott a Windows elindulni. (Természetesen törölni csak úgy engedett, hogy Hiren Boot CD-ről bootoltam, nem pedig úgy, hogy a Windowsban voltam.)


A problémádra azt javasolnám, hogy telepítsd újra teljesen a windowst, engedj lefutni minden frissítést, majd az előbb említett boot CD segítségével mentsd le egy image-fájl formájában a C: partíciót a D: meghajtóra. Windows7 esetében ez tizenvalahány GB lesz. Ebből az image-fájlból bármikor újrarakhatod a rendszered pár perc alatt.

2015. ápr. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!