Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit kell csinálni a Linuxxal...

Mit kell csinálni a Linuxxal ha kernel panic történik, majd lehetetlen visszakapcsolni a gépet, mert állandóan disk boot failure-t ír és megakad ott?

Figyelt kérdés
2015. máj. 6. 22:14
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem a linux-szal van baj, hanem megdöglött a HDD-d...
2015. máj. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Why it occurs?

Hosed updates, failing hardware, unsupported hardware, failed or missing drive or partition (see edit credit at the bottom) "


[link]

2015. máj. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2015. máj. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy Linux, mivel mindannyian tudjuk, hogy kernel panic nincs Windowsban. Azt feltételeztem, hogy a Linux hibája. Sikerült visszakapcsolni a gépet, úgy tizedik próbálkozásra. Nem tudom, hogy mitől "javult meg." Lementettem egy pen-drivera az összes fontos adatot a biztonság kedvéért. Hogyan tudnám meghosszabbítani a gép életét legalább két hónapig? Egyetemista vagyok, és szükségem van rá a tanulásra. Jönnek a zh-k és a vizsgák. Nyáron mindegy, el leszek nélküle. Mit tehetnék, hogy addig kibírja?
2015. máj. 7. 13:21
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Smartmontools csomagot telepítsd, smartctl -t long <hdd elérése>, utána nézd meg az adatokat. Jó eséllyel ugyanis hdd hiba, kivéve, ha a /boot könyvtárban turkkáltál, vagy saját kernelt fordítottál.
2015. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!