Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Külső hardverre kiírt adataimh...

Külső hardverre kiírt adataimhoz nem férek hozzá, mert csatlakozáskor következő üzenet jelenik meg: Az F:/ lemezt használat előtt formázni kell és a Mégse gombra kattintás után azt írja: Adathiba (CRC) ; mi lehet a hiba és hogyan lehet kiküszöbölni?

Figyelt kérdés
Annyival még kiegészíteném: a külső HD 250 GB-os, eddig nem volt gondom olvasáskor; a legelső üzenet az volt, hogy valószínűleg sérült egy vagy több fájl, akarom-e javítani: a javasolt javítást választottam. Majd ezek után szerettem volna megnyitni a mappáimat, de nem sikerült. Úgy tudom, a formázással minden adat elveszik, így azt nem mertem leokézni.

2015. máj. 11. 11:05
 1/7 tibusz0211 ***** válasza:

A formázással valóban minden adatot törölsz, illetve pontosabban aza adatok továbbra is ott maradnak, csak felülírható státuszt kapnak, és a diszken új partíciós tábla keletkezik.


Én azt javasolnám, hogy egy egyszerű CheckDisk-et futtass le a meghajtón, hátha segít még. Ha megvannak az adatok, akkor mentsd el valahova és formázd a lemezt.


Az USB külső merevlemezeket pedig minden esetben a szabályos módon állítsd le és azután húzd ki.

2015. máj. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbáltam, de az ellenőrzés lefagyott ( a teljesítménycsík nem mozdult több mint egy óráig ), nem történt semmi, ezért azt leállítottam. Ezután viszont a gép még mindig használatban lévőnek érzékelte a lemezt, nem tudtam levenni, ezért leállítottam a gépet. Újbóli bekapcsolás után most viszont már nem is érzékeli a lemezt :(

Meghalt?

2015. máj. 11. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy a HD sentinel hány százalékot ír állapotnak, ha rendben van, azaz 100%, akkor GetDataBack-kel talán van esélyed menteni az adatokat (fájlrendszernek megfelelő verziót haszálj), természetesen ehhez kell egy másik 250GB-os HDD, vagy legalább akkora, amennyi adat van a sérült fájlrendszerű HDD-n. GetDataBack-kel válogathatsz is, ha van olyan, amit úgy gondolsz, veszhet, akkor kihagyhatod arra az esetre, ha nincs akkor háttértárad az adatmentésre.
2015. máj. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tibusz0211 ***** válasza:

A GetDataBack valóban segíthet, de csak ha már felismerte a lemezt a gép.

Ehhez a legcélravezetőbb az volna, ha USB helyett SATA csatlakozón kapcsolnád a géphez. Ki kell venni az USB keretből és normál lemezként bedugni. Ha a BIOS felismeri, hogy van ott egy lemez, az már fél siker.

2015. máj. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A gép nem ismeri fel a lemezt, pedig a HDD státusza zöld, és egy kicsit morgó hangot is ad. Bocs a kevéssé autentikus megfogalmazásért, de csak sima felhasználói szinten értek a PC-hez, így ezt az USB-ből kiveendő megoldást sem merem megtenni, hisz ha jól értem, meg kellene bontani a lemezburkolatot. Mindenesetre szeretném még egyszer megköszönni a válaszokat.
2015. máj. 12. 12:18
 6/7 tibusz0211 ***** válasza:
Ha nem mered szétszedni, akkor legkönnyebb ha beviszed a legközelebbi számítástechnika szaküzletbe, biztosan segíteni fognak.
2015. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tibusz, rendes vagy, hogy még erre is válaszoltál; Ok, ezt teszem!
2015. máj. 12. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!