Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen érintett állomásokat...

Milyen érintett állomásokat vannak egy mobil és egy vonalas telefon közötti hívás közben?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy milyen állomások lesznek érintve vonalas-vonalas, és mobil-mobil állomások közötti kapcsolat kiépítését követően.
2010. febr. 24. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Előfizető

2. Központ (ez a komplett telefonközpont hálózatra vonatkozik)

3. Hívott fél


kb így: o-O-o


Részletesebben ne akard, csak ha távközlés- ,átvitel- technikai szakra mész, de akkor is majd ott :)


De minek ez Neked?

2010. febr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Elég nagy mobil őrült vagyok, és általános műveltségem kielégítése érdekében ha csak vázlatosan tudnám erre a kérdésre a választ, nem érezném magam annyira sötétnek :)


Tehát van az ügyfél (én, aki telefonálni akrok, ekkor amit használok: mobil állomás (MS – Mobile Station) alrendszer: a mobil állomás az egyetlen, amivel normál esetben az előfizető valaha találkozik. Erről annyit tudok, hogy két egységből tevődik össze:

a mobil készülékből (ME – Mobile Equipment) és

a SIM kártyából (Subscriber Identity Module).


Valamennyi mobil állomás szabványos GSM interfésszel rendelkezik (GSM-MT - GSM Mobile Termination), ezen keresztül zajlik a normál GSM alapú kommunikáció.


Na most akkor azt már értem, mi alapján leszek azonosítva. Felhívok egy telefonszámot (mondjuk matávost) akkor a hívás továbbítódik a telefonközponthoz (ezt úgy képzeljem el, mint egy gerinchálózatot, amire különböző állomások csatlakoznak?) Akkor a célszám alapján valamilyen útvonalválasztás (routing) történik a gerinchálózatra kötött állomásokon keresztül, ahol az útvonalat a hívó fél telefonszáma határozza meg?


Ezt szeretném nagyvonalakban tudni :)

2010. febr. 27. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!